• Z ŻYCIA ŚWIETLICY

“Jeśli dzieci zostawia się w ich żywiole, zabawie, są bez wyjątku genialne.”

André Stern

Podziękowanie dla Rady Rodziców

____________________________________________________________________________________________

Rozstrzygnięcie jesienno - zimowej edycji świetlicowego konkursu JENGA

"Żeby wygrać, trzeba grać"

Od września w świetlicy szkolnej odbywał się turniej gry Jenga. Zabawa cieszyła się dużą popularnością, lista uczestników okazała się niezwykle długa.

Główne cele konkursu, to międzyklasowa integracja uczniów oraz zaszczepienie
          w nich ducha sportowej rywalizacji.

Gra Jenga:

- uczy wytrwałości, cierpliwości i koncentracji,

- pomaga trenować zdelności manualne,

- rozwija motorykę małą,

- kształci wyobraźnię przestrzenną,

- angażuje pozytywne emocje i rywalizację.

23.01.2024r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród
          i dyplomów zwycięzcom rozgrywek:

I Miejsce

- Liliana Piecha IIA - 10 wygranych

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Kreatywnie z LEGO

Podczas zabawy klockami Lego, dzieci uczą się eksperymentować z różnymi konstrukcjami, sprzyja to rozwojowi kreatywności. Budując z klocków dzieci inspirują się nawzajem, rozwijają wyobraźnię oraz ćwiczą motorykę.

Nasi uczniowie uwielbiają tworzyć z Lego, oto ich prace:

Nie nudzimy się!

Zajęcia z szycia - super zabawa!

Maj w Naszej świetlicy

26.05 świętowaliśmy Dzień Mamy. Z tej okazji powstały liczne prace plastyczne: laurki i piękne obrazki. Samodzielnie szyliśmy również żółte tulipany .

W tym miesiącu, dzięki projektowi "Laboratoria Przyszłości", w naszej świetlicy pojawiło się mnóstwo nowych klocków. Od razu uczniowie zaczęli tworzyć wspaniałe konstrukcje. Pomysłów na nowe budowle nadal nie brakuje. Klocki zdecydowanie pobudzają kreatywność
          i wyobraźnię.

Majowe Święta

W ciągu tygodnia poprzedzającego trzy majowe święta, poświęciliśmy czas na: przypomnienie sobie symboli narodowych i obejrzenie filmu edukacyjnego, dzięki któremu mogliśmy zrozumieć dlaczego 1.05, 2.05 i 3.05 są dla nas, Polaków szczególnie ważne. Nie zabrakło również zajęć plastycznych. Uczniowie tworzyli flagi z papieru oraz kolorowali tematyczne kolorowanki.

Wielkanoc

Okres przedświąteczny był dla nas bardzo pracowity. Przypominaliśmy sobie, jakie są symbole wielkanocne oraz rozmawialiśmy na temat polskich tradycji związanych z tymi świętami.

Przez cały tydzień w świetlicy szkolnej powstawały prace plastyczne: kartki wielkanocne, zajączki, kurki, pisanki.

Odbyły się również zajęcia, na których tworzyliśmy kurczaczki z włóczki.

Ważnym elementem naszych przedświątecznych działań, było wzięcie udziału w międzyszkolnej wymianie kartek z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie przygotowali kartki i laurki dla wychowanków świetlic z innych szkół. Powstały piękne prace, tworzone różnorodnymi technikami. To zadanie sprawiło nam mnóstwo radości. Najbardziej emocjonujące okazało się czytanie życzeń i oglądanie kartek, które zostały nadesłane do nas.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji tego święta w naszej świetlicy powstały niezwykłe prace plastyczne, które zostały podarowane babciom i dziadkom.

Uczniowie stworzyli piękne laurki w formie "exploding boxów".

Andrzejki

w tym dniu uczniowie poznali tradycje i wróżby andrzejkowe. Mieli również okazję wcielić się
          w tajemniczą wróżkę, która za pomocą swojej szklanej kuli przepowiadała przyszłość.

21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

uczniowie z okazji tego święta stworzyli "drzewo życzliwości" z pozdrowieniami i zwrotami grzecznościowymi. Odbyły się również wybory na najmilszego i najbardziej pomocnego "Świetliczaka". Zwycięzcy otrzymali kolorowe dyplomy.

Narodowe Święto Niepodległości to ważne wydarzenie dla każdego Polaka. Upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Uczniowie uczęszczający do świetlicy brali udział w różnorodnych zajęciach, które miały na celu przybliżenie tego święta oraz zapoznanie się z symbolami narodowymi. Wspólnie przygotowaliśmy flagi Polski, mapy oraz kotyliony z kartonu i bibuły w barwach narodowych.

Październik na naszej świetlicy upłynął w jesiennym klimacie. Powstały prace plastyczne inspirowane tą porą roku i jej charakterystycznymi barwami.

Z ulubionych klocków powstają przeróżne konstrukcje. Wymyślne budowle, statki kosmiczne, a nawet flagi różnych państw.

Oto najnowsze prace uczennic z klasy 2a
          gratulujemy!!!

Z dumą prezentujemy prace naszych Świetlicowych Artystów, które zdobią salę i korytarz.

PEŁEN SUKCES!

Klasa III tworzyła dzisiaj swoje piórniki. Było bardzo kreatywnie i świetnie się bawiliśmy. Każdy wybrał kolor piórnika, a potem odpowiednie guziczki.

Teraz możemy się cieszyć naszymi 'uszytkami'.

Jesień to przepiekna i pełna kolorów pora roku.

Uczniowie zauważają to piekno i potrafią korzystać z kolorów jesieni w najbardziej niespodziewany sposób.

Z klocków Lego powstają bardzo ciekawe projekty