• Warto przeczytać!

• Agnieszka Moitrot
          Henia. Z pamiętnika szczęśliwego psa

Coś dla miłośników niezwykłych książek i psów. Powieść przeniesie Was w niezwykły wiejski świat Heni i jej rodziny.

John Flanagan
          seria Zwiadowcy

Uwielbiana nie tylko przez uczniów naszej szkoły seria powieści fantasy. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy i tłumaczenia na wiele języków mówią same za siebie.

Marcin Szczygielski
          Tuczarnia motyli

Doskonała propozycja dla fanów książki Czarownca piętro niżej, a takowych w Naszej Szkole nie brakuje! Spotykamy się tutaj z naszymi ulubionymi bohaterami i gwarantuję - nowych i ciekawych przygód nie zabraknie!

Książka została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dorota Terakowska "Władca Lewawu"

Ponure zamczysko, pajęczaki, rodzinna tajemnica i mroczny władca. Jeśli zaintrygował Cię któryś z wymienionych
          elementów  - przyjdź do Biblioteki i wypożycz tę książkę!

Roald Dahl "Charlie i fabryka czekolady"

Widziałeś film Charlie i fabryka czekolady? Interesują Cię intrygujące, wciągające i ciekawe historie? Chcesz przenieść się do magicznej, innej niż wszystkie fabryki pana Wonki? Ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Brandon Mull "Baśniobór"

Absolutny hit w Naszej Szkole, pierwsze miejsce na liście książkowych bestsellerów dla dzieci dziennika The New York Times. Po tę powieść fantasy chętnie sięgają także rodzice naszych uczniów. Czy wciągnie Cię magiczny świat Baśnioboru? Przyjdź do Biblioteki i sam się przekonaj!

Wioletta Święcińska "Nasz przyjaciel delfin"

Książka dla miłośników zwierząt i poszukiwaczy przygód. Doskonała lektura zwłaszcza dla najmłodszych czytelników.

Peter Teichmann "Psy"

Książka polecana miłośnikom psów, których w Naszej Szkole nie brakuje :) Znajdziemy tu wiele ciekawostek o historii psów,
          a także dowiemy się jak prawidłowo pielęgnować i wychowywać nasze kochane psiaki. Nie bez znaczenia jest fakt,
          że autor książki jest weterynarzem, co uwiarygadnia wszelkie zawarte tu informacje.
          Polecam także inne książki z serii CO I JAK dostępne w Bibliotece.

Renata Piątkowska "Na wszystko jest sposób"

Piotruś doskonale sobie radzi z każdym problemem, bo wie, że na wszystko jest sposób i z każdym problemem można sobie poradzić! Jego przygody powinny Was zaciekawić. Książka znajduje się na Złotej Liście
          Fundacji "ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom".

Porcja doskonałej, edukacyjnej rozrywki. Jeśli lubisz wyzwania i dobrą zabawę - to jest książka idealna dla Ciebie! Sprawdź, czy uda Ci się powtórzyć choć jeden wiersz bez pomyłki!

Opowieść szwedzkiej autorki książek dla dzieci i młodzieży przedstawia świat na pograniczu rzeczywistości
          i dziecięcej fantazji. Pozwólcie zaczarować się uroczej historii Karusi i Piaskowego Wilka.

Gilbert Delahaye "Martynka i Kucyk"

Książka łączy w sobie to, co nasi czytelnicy uwielbiają: przygody Martynki oraz konie. Znana nam bardzo dobrze Martynka spędza wakacje na wsi u swojej babci. Jak możecie się domyślić - czeka ją tam wiele ciekawych przygód.