• Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ostatnim module naszej misiowej przygody. W tym tygodniu będą umieszczane tutaj dodatkowe, ciekawe zabawy/zadanka przygotowane specjalnie dla Was przez Misiową Mamę. Życzymy przyjemnej wspólnej zabawy.

Wtorek 12 maja

1 . Zapraszam do obejrzenia filmiku edukacyjnego „Krótka historia pieniądza”.

2. „Co wiesz o pieniądzach? - dziecko wciela się w rolę specjalisty do spraw pieniędzy. Próbuje odpowiedzieć na pytania: Komu potrzebne są pieniądze? Co możemy kupić za pieniądze? Z czego zrobione są pieniądze? Skąd mamy pieniądze?

Środa 13 maja

1. Dzisiaj zachęcamy do wykonania „Skarbonki”
          Poszukajcie w swoich domku opakowania. Rodzic nacina otwór do wkładania pieniędzy. Dziecko ozdabia swoją skarbonkę w dowolny sposób. Odkładając pieniążki do skarbonki uczycie się jednej z zasad przedsiębiorczości – oszczędności.

2. Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego ”Mennica Polska. Jak robi się pieniądze?”.

Czwartek 14 maja

1. Zabawa skoczna „Skok do skarbonki”. Rodzic tworzy „skarbonkę” z szala/apaszki na podłodze. Na hasło rodzica: „Hop do skarbonki!” dziecko wykonuje skok obunóż (monety wpadają do skarbonki).

2. Zabawa plastyczna metodą frottage. Pamiętajcie! Do zabawy używamy zdezynfekowanych monet! Dziecko poznaje technikę plastyczną frottage, która polega na odciskaniu faktury dowolnych przedmiotów na powierzchni papieru przez przyłożenie papieru do danej rzeczy i mocne pocieranie go ołówkiem/kredką. Rodzic proponuje dziecku odciskanie faktury monet.

3. ”Monety” zabawa matematyczna Uwaga! Do zabawy używamy wydezynfekowanych monet lub monet wyciętych z papieru. Układanie rytmów z monet. Rodzic układa rytm, np. moneta 1 gr – 2 gr – 5 gr, a zadaniem dziecka jest go kontynuować.

Piątek 15 maja

1. „Grosz do grosza, a będzie kokosza” – poznanie polskiego przysłowia, które uczy, że każdy pieniądz się liczy. Rodzic prezentuje dziecku monetę jednogroszową i mówi, że za nią nie możemy nic kupić. Jeśli jednak uzbiera się dużo monet o wartości 1 grosza, wtedy można już zrealizować jakieś swoje marzenie lub przeznaczyć pieniądze na pomoc potrzebującym dzieciom.
          Na pewno bardzo dobrze pamiętacie, że wspólnie z rodzicami zbieraliście monety i wrzucaliście je do skarbonki w naszym przedszkolu biorąc udział w akcji „Góra Grosza”. Celem tej akcji była pomoc dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Dziękujemy za każdy grosz!

2. Spróbujcie wspólnie z rodzicami odpowiedzieć na pytanie:
          Czy wszystko można kupić za pieniądze? Rozmowa na temat wartości w naszym życiu.

3. Zachęcamy do wspólnego wykonania plakatu pt. „To jest cenne dla naszej rodziny”.

Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci
          Dziękujemy za udział w module Mali Przedsiębiorcy