• WAŻNE INFORMACJE

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

NA CZAS OBOWIĄZYWANIA REŻIMU SANITARNEGO

1. Przed wejściem do sali uczniowie myją lub dezynfekują ręce.

2. Podczas przebywania w sali uczniowie myją ręce co godzinę, o czym przypomina nauczyciel sprawujący nad nimi opiekę.

3. Uczniowie zachowują dystans społeczny.

4. Na świetlicy nie są organizowane gry zespołowe. Uczniowie mogą korzystać ze skakanek, hula hoop oraz paletek do badmintona. Po każdorazowym użyciu są one dezynfekowane. Po zakończeniu zabawy należy je przekazać opiekunowi w celu dezynfekcji.

5. Uczeń po zakończeniu zabawy wkłada zabawki do pudła wskazanego przez opiekuna, gdzie przedmioty te będą zdezynfekowane. Uczniowie nie wymieniają się zabawkami.

6. Uczniowie nie przynoszą własnych zabawek na świetlicę.

7. Uczniowie korzystają wyłącznie z własnych przyborów do pisania i rysowania. W świetlicy dostępny jest papier do rysowania, który wydaje opiekun.

8. Na czas trwania reżimu sanitarnego w godzinach 11.00 – 13.30 wydawany jest obiad dla uczniów. W tym czasie uczniowie przebywający na świetlicy przenoszą się do innej sali.

Uprzejmie prosimy Rodziców o rozmowę z Dziećmi na temat zasad obowiązujących obecnie w szkole, a szczególnie na świetlicy.

Zdajemy sobie sprawę, że świetlica szkolna zawsze była miejscem wspólnej zabawy i nauki. Kładliśmy szczególny nacisk na życzliwość i umiejętność dzielenia się naszymi wspólnymi zasobami. W obecnej sytuacji nie jest możliwe korzystanie
          z większości wyposażenia czy granie w piłkę (czynność tak uwielbianą przez dzieci).

Opiekunowie świetlicy dołożą wszelkich starań, aby uatrakcyjnić dzieciom czas. Ze swojej strony prosimy jedynie o przygotowanie pociech na zmiany, dzięki którym wszyscy poczujemy się bezpieczniej.