• Ratujemy i uczymy ratować cz.II

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ratujemy i uczymy ratować cz.II.

Od września w klasach I-III Panie Renata Blach i Aleksandra Cichocka prowadzą zajęcia edukacyjne "Ratujemy i uczymy ratować". Uczniowie poprzez uczestnictwo w programie oswoili się z tematyką ratowania życia. Poznali już wszystkie elementy należące do podstawowych czynności ratujących życie, utrwalali je poprzez zajęcia praktyczne. W ramach zajęć praktycznych zrealizowano dwa pierwsze ogniwa łańcucha przeżycia: wezwanie pogotowia oraz podtrzymywanie czynności życiowych. Omówiliśmy najważniejsze zasady związane z ratowaniem życia osoby poszkodowanej bez narażania siebie i innych. Nauczyliśmy się sprawdzać przytomność i wzywać pomoc. Dowiedzieliśmy się kiedy należy stosować pozycję boczną i ćwiczyliśmy jej wykonanie. Nauczyliśmy się prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Wszystkie te elementy łączyliśmy w całość i ćwiczyliśmy w ramach zajęć praktycznych. W II semestrze będziemy utrwalać schemat działania, powtarzając zajęcia praktyczne.

• ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOŁACH

• Szanowni Państwo

W dniu dzisiejszym zostały podjęte decyzje w sprawie zamknięcia placówek oświatowych na okres dwóch najbliższych tygodni, tj. od 12.03.2020 do 25.03.2020, z czego dwa pierwsze dni (czwartek i piątek - 12-13 marca) to okres przejściowy. W tych dniach szkoła i przedszkole zorganizują dla dzieci koniecznie potrzebujących zajęcia opiekuńcze.

Od 16.03.2020 uczniowie nie przychodzą do przedszkola i szkoły.

• ODYSEJA UMYSŁU - drużyna w finale ogólnopolskim

• 7 marca 2020r. grupa Odyseuszy trenująca w naszej szkole wzięła udział w Eliminacjach Regionalnych międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu. Uczniowie zaprezetowali rozwiązanie I Problemu Długoterminowego Reakacja na Ryzyko w II grupie wiekowej

Zajęli II miejsce sposród czterech występujacych drużyn i dzięki temu otrzymali przepustkę do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się 4 i 5 kwietnia w Gdyni.

Tegoroczni Odyseusze to:Martyna Leszko, Julia Biolik, Natalia Żłobińska, Jagoda Suduł, Jan Czejgis, Mikołaj Leśniewski, Szymon Suduł.

Uczniów przygotowała Pani Joanna Oniśk.

GRATULUJEMY!!

• 75 rocznica tragedii górnośląskiej

• W 75 rocznicę tragedii górnośląskiej w kościele parafaialnym odbyła się uroczysta msza św. w intencji ofiar. We mszy św. wzięła udział delagacja z naszej szkoły, w skłąd któej weszli: dyrektor Jolanta Paduch, nauczyciele oraz uczniowie. Po mszy złożono kwiaty przy pomniku.

• Ratujemy i uczymy ratować cz.II

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ratujemy i uczymy ratować cz.II.

• ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOŁACH

Szanowni Państwo