• Razem na święta

• W grudniu 2020 uczniowie klas I-III wzięli udziału w II edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy było zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter. Uczniowie klas młodszych samodzielnie wykonali kartki z życzeniami świątecznymi, które następnie przekazano mieszkańcom Domu Seniora „Stały Ląd” w Tychach. W akcję włączyło się 37 uczniów, którzy łącznie przygotowali 42 kartki. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy za ten wielki dar Serca!!!

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 2020

• 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a oryginalnie brzmi: HELLO WORD DAY, co symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello do przynajmniej 10 osób dziennie. Z tej okazji uczniowie klasy I wykonali piękne prace plastyczne o życzliwości, uczniowie klasy II przygotowali „Kartkę życzliwości”, którą otrzymali wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZSP1. Uczniowie klasy III napisali krótkie wierszyki o życzliwości. Dzięki wspólnej pracy na odległość udało się stworzyć prezentację o życzliwości, którą zaprezentowano wszystkim uczniom naszej szkoły podczas lekcji. Pamiętajmy że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

• Razem na święta

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 2020