• Regulamin WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW

• REGULAMIN

WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW

Z BIBLIOTEKI ZSP 1 W TYCHACH

1. Podręczniki są własnością szkoły.

1. Podręczniki są wypożyczane uczniom przez bibliotekarza w obecności wychowawcy klasy na czas określony przez nauczyciela.

1. Każdy podręcznik jest przeznaczony dla 3 kolejnych roczników i powinien zostać zwrócony do biblioteki.

1. Podręcznik należy szanować jako dobro wspólne. Należy go zabezpieczyć okładką. W podręczniku nie należy pisać, wycinać, wyrywać stron itp.

1. Uczeń korzystający z podręcznika jest zobowiązany do jego poszanowania.

1. W przypadku zmiany szkoły przez ucznia podręczniki należy zwrócić wychowawcy lub bibliotekarzowi szkolnemu.

1. Rodzice bądź opiekunowie prawni ponoszą pełną odpowiedzialność materialną i są zobowiązani do odkupienia podręcznika bądź pokrycia jego ceny w przypadku zagubienia lub zniszczenia przez dziecko.

1. Stan książek zwróconych do biblioteki ocenia komisja powołana przez bibliotekarza szkolnego.

1. W przypadku orzeczenia komisji o konieczności odkupienia książki należy postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami.

1. Należność za zniszczone podręczniki należy wpłacać na konto dochodowe szkoły:

W tytule przelewu NALEŻY wpisać:

"zwrot za podręcznik zniszczony / zgubiony - imię i nazwisko dziecka, klasa"

nr konta:    44  1240  1330  1111  0010  6084  3080

ZSP 1 Tychy

ul. Leśna 66

Potwierdzenie przelewu należy dostarczyć do biblioteki szkolnej

lub sekretariatu szkoły.