• 2022/2023

Kontynuujemy udział w projekcie.

O realizowanych działaniach będziemy informować na bieżąco.

W ramach akcji "Szkoła pamięta":

Uczniowie klasy I odwiedzili pomnik pamięci tyskich ofiar Tragedii Górnośląskiej czyli represji, które dotknęły dziesiątki tysięcy mieszkańców regionu po wkroczeniu Armii Czerwonej w 1945 r.
          Uczniowie narysowali symbole pamięci - znicze dla wszystkich, którzy doświadczyli aresztowań, egzekucji oraz wywózki na Sybir i do kopalń Donbasu. Z Wilkowyj - dawniej odrębnej wsi - na wschód trafiły 33 osoby. Obozy przeżyło 14.
          Wysłuchali też historii pradziadka jednej z uczennic, który walczył podczas II wojny światowej. Dzięki uprzejmości rodziny mogli również obejrzeć pamiątki po panu Janie.

Uczniowie klas II i III odbyli wirtualny spacer po miejscach pamięci w Tychach - odwiedzili Pomnik Bohaterów Powstań Śląskich w dzielnicy Czułów oraz Pomnik Powstańca Śląskiego na Placu Wolności. Wykonali również prace plastyczne w nawiązaniu do wiersza Danuty Gellnerowej "Dla tych, którzy odeszli". Prace zamieszczone zostały na wystawie w sali lekcyjnej.

Uczniowie klasy VII  odwiedzili Pomnik Powstańców i Harcerzy na Groniach w Mikołowie.

Na korytarzu szkolnym wyeksponowano gazetkę "Szkoła pamięta".