• Nasza szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”.  Otrzymaliśmy wsparcie finansowe.

Dzięki otrzymanym środkom szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt służący rozwijaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli  uczniom rozwijać swoje zainteresowania  nie tylko  w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

działania z wykorzystaniem sprzętu

Warsztaty "Mobilne laboratoria przyszłości"

Aby w pełni wykorzystać zakupiony sprzęt #LaboratoriaPrzyszłości i wspólnie podnosić kompetencje uczniów i nauczycieli zgłosiliśmy szkołę do projektu "Mobilne laboratoria przyszłości". W ramach projektu w szkole odbyły się już 2 tury warsztatów dla klas:

DRUK 3D - wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Uczniowie zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Poznali również szerokie zastosowania druków 3D od prostych zabawek po drukowanie protez czy budynków.

JAK WIDZI KOMPUTER? - sztuczna inteligencja - wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej.