• Uczniowie klasy II konstruują pojazdy z Lego Education

• 16.05.2023 15:15
        • Uczniowie klasy II podczas zajęć dodatkowych zaznajamiają się z zestawami Lego Education Spike. Zestawy te przeznaczone są do nauki kodowania i programowania dla uczniów szkół podstawowych. To również idealne zestawy startowe do nauki robotyki, które dają nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania i konstruowania.
        • Lekcja przyrody z drukiem 3D w tle

• 16.05.2023 15:17
        • Uczniowie klasy 6a na lekcji biologii poszerzyli swoją wiedzę o prehistorycznych gadach. Dowiedzieli się o ewolucji organizmów oraz jakie są dowody na jej istnienie, poznali kilka gatunków dinozaurów, jak wyglądały i się zachowywały, czym się odżywiały oraz dlaczego wyginęły. Podczas lekcji wykorzystano nowoczesną technologię druku 3D - uczniowie wydrukowali model Tyranozaura rexa.
        • Lekcje informatyki STREAMowo z robotami Photon

• 26.04.2023 13:23
        • Na lekcjach informatyki regularnie goszczą w ostatnim czasie roboty Photon.
          W klasach 7 i 8 cyklicznie prowadzone są zajęcia informatyki z wykorzystaniem robotów Photon. Uczniowie pracują metodą streamową w grupach programując roboty.
          Klasa 7 tworzy programy w aplikacji Scratch, a uczniowie klasy 8 w kodzie źródłowym Pythona.
        • Zainspirowani twórczością Van Gougha - wirtualna wystawa

• 26.04.2023 12:54
        • "Wszystkie dzieci rodzą się artystami.

Sztuka polega na tym, by pozostać nimi do końca życia."

Pablo Picasso

Czy sztuka i technologia mogą się spotkać? Oczywiście! Udowadniają to uczniowie SP9 w Tychach. Stworzone podczas zajęć plastycznych prace inspirowane twórczością Vincenta Van Gogha możemy teraz podziwiać w wirtualnej galerii.

Jak to możliwe? - zapytacie.
          Na początek wystarczy wprawne oko i świetny sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości i cyfrowa wersja dzieła sztuki gotowa! Potem wkracza nasz specjalista od komputerów, który sztukę umieszcza w naszej własnej galerii na stronie ArtSteps.com
          Jedno kliknięcie i cały świat może podziwiać Artystki i Artystów z naszej szkoły. Wszystko w ramach innowacyjnych działań pod opieką nauczyciela plastyki Pani mgr Marty Kwietniak.

• Ciekawa lekcja plastyki z #LaboratoriaPrzyszłości

• 26.04.2023 12:46
        • Uczniowie klasy siódmej kreatywnie podeszli do tematu filmu. Korzystając z dobrodziejstw aplikacji oraz własnej kreatywności stworzyli na zajęciach plastyki animacje poklatkowe. Dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości filmiki zdecydowanie zyskały na jakości. Podziwiajmy ich pomysłowość!