• MISJA

„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”

Heraklit z Efezu

Nasza szkoła kształci i wychowuje na miarę XXI wieku. Pomagamy dzieciom w odkrywaniu świata. Jesteśmy liderem w dziedzinie nowoczesnej edukacji. Realizujemy potrzeby i oczekiwania całej społeczności szkolnej oraz środowiska lokalnego.

W swoich działaniach kierujemy się takimi wartościami jak:

prawda, dobro, piękno, wolność, mądrość, poczucie tożsamości, szacunek dla tradycji i kultury, patriotyzm, tolerancja, poczucie godności, poszanowanie godności i praw człowieka, poczucie przynależności do narodu i społeczności, aktywność, wolność, sprawiedliwość, prawość, dialog, pokój, godność, empatia, nauka, rodzina, wiara

WIZJA

Jesteśmy placówką publiczną. Dążymy do tego, by:

Nasi uczniowie - byli dobrze przygotowani do dalszej nauki i  życia w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Ich rodzice -aktywnie uczestniczyli w życiu  szkoły i współtworzyli ją.

Pracownicy szkoły – odnosili sukcesy, odczuwali satysfakcję z pracy, a także z powodu zatrudnienia w tej placówce,

Szkoła - była nowoczesna, innowacyjna, uznawana w środowisku, dająca możliwość wszechstronnego rozwoju. W działaniu opierająca się na partnerstwie i współdziałaniu uczniów, nauczycieli i rodziców, ucząca mądrze korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii, rozwijająca u dzieci kreatywność, ciekawość świata, przekazująca uczniowi wiedzę i pokazująca jej stronę praktyczną w sposób spersonalizowany - dopasowany do możliwości dziecka oraz jego preferencji.