• WYBÓR PATRONA

• W zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tychach rozpoczęły się prace nad wyborem patrona i nadaniem imienia. Cała społeczność ZSP nr 1 realizować będzie działania związane z projektem ,,NADANIE IMIENIA SZKOLE"

Poprzez nadanie imienia szkoła:

• zyskuje własną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,
        • buduje własny system wychowania w oparciu o autorytet patrona i wartości, które reprezentował swoim życiem i działalnością,
        • promuje postać patrona,
        • pozyskuje do współpracy osoby i instytucje związane z patronem,
        • tworzy własny ceremoniał

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ

DZIAŁANIE

CZAS REALIZACJI

Przygotowanie - lekcje wychowawcze na temat: W poszukiwaniu autorytetu; Kto może być patronem szkoły? Na godzinach wychowawczych odbędą się dyskusje, prezentacje kandydatów na patrona szkoły.

11 marca do 3 kwietnia 20204 r.

Zgłaszanie propozycji - opis propozycji zgodnie z regulaminem wrzucamy do urn umieszczonych na korytarzu szkolnym.

2 urny (1 dla propozycji uczniów i 1 dla propozycji rodziców) zostaną umieszczone na korytarzu szkolnym, a urna dla pracowników w pokoju nauczycielskim.

3 kwietnia do 9 maja 2024 r.

Na podstawie zgłoszonych i zgodnych z przyjętymi kryteriami propozycji, komisja stworzy kartę zawierającą kandydatury na patrona szkoły

10 maja 2024 r.

Wybory - I tura

13 maja 2024 r.

Wyłonienie dwóch kandydatur w każdej grupie,  które uzyskają największą ilość głosów.

14 maja 2024 r.

Poinformowanie przez dyrektora o sześciu kandydaturach zgłoszonych przez uczniów (2), nauczycieli i pracowników (2) oraz rodziców (2) przez dziennik elektroniczny oraz na stronie internetowej szkoły.

20 maja 2024 r.

Prezentacja 6 kandydatur - plakaty informacyjne, gazetki, prelekcje.

21 maja do 14 czerwca 2024 r.

Wybory - II tura

14 czerwca 2024 r.