• Światowy Dzień Sztuki w "Jagódkach" i klasie V

• Z okazji obchodzonego w sobotę 15 kwietnia Światowego Dnia Sztuki uczniowie klasy V oraz przedszkolaki z najstarszej grupy "Jagódki" wzięły udział w wyjątkowych zajęciach w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką".

Grupa Jagódki wykonała zadanie Artystyczna Inspiracja: Pablo Picasso. Zapoznaliśmy się z postacią i twórczością artysty, a następnie na podstawie karty pracy z elementem kodowania wykonaliśmy prace w stylu Picassa. Zajęcia przeprowadziła mgr Karolina Wawrzoła. Zdjęcia w galerii.

Klasa V wykonowała to samo zadanie, ale z inną inspiracją. Uczniowie spróbowali za pomocą kartonowych elementów stworzyć w swoich pracach perspektywę na podstawie obrazu Caspara Davida Friedricha "Wędrowiec nad morzem mgły". Na zajęciach panował Twórczy Nieład, co również było jednym z zadań projektowych. Zajęcia przeprowadziła mgr Marta Kwietniak. Zdjęcia w galerii.

Wykonaliśmy także zadanie pt. Nasza Wystawa. Prace można podziwiać na wystawie w przedszkolu oraz w wyjątkowych witrualnych galeriach, które stworzyła mgr Marta Kwietniak:
            - klasa V - TU

- grupa Jagódki - TU

• Zajęcia sensoryczne w Krasnalach

• Począwszy od kwietnia najmłodsze przedszkolaki z grupy "Krasnale" mają okazję uczestniczyć w innowacyjnych zajęciach sensorycznych pod nazwą "W świecie zmysłów". Dzieci przynajmniej raz w tygodniu będą miały okazję rozwijać swoje zmysły poprzez różnego rodzaju zajęcia plastyczne, ruchowe, muzyczne, kulinarne. Będą nam do tego służyć rozmaite pomoce dydaktyczne, od tych najprostszych (jak plastelina, ryż, farby, guziki) do najbardziej nowoczesnych (monitor interaktywny oraz magiczny dywan w sali sensorycznej na terenie naszej szkoły). Korzystamy także z pomocy zakupionych latem w ramach Tyskich Inicjatyw Oświatowych (ścieżka sensoryczna oraz elastyczny rękaw do zabaw).

Do tej pory dzieci miały okazję stworzyć pracę plastyczną "Wiosenna łąka" z użyciem m. in. plasteliny i guzików, malować pisanki na monitorze interaktywnym, łapać jajka do koszyczka korzystając z magicznego dywanu, farbować jajka naturalnymi barwnikami oraz rysować na kartkach dużego formatu.

Przed nami jeszcze wiele atrakcji m. in. masy plastyczne, ścieżki sensoryczne, a także zajęcia na świeżym powietrzu. Innowacja będzie kontynuowana także w przyszłym roku szkolnym. Jej autorem jest mgr Karolina Wawrzoła.

Zapraszamy do galerii:

- praca plastyczna: "Wiosenna łąka"

- farbowanie jajek

- zabawy z dywanem sensorycznym i rysowanie na monitorze interaktywnym

- zabawy w rękawie

• Dzień Wody

• Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. Dbanie o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka. Ponadto uczniowie klasy 8a przygotowali i przeprowadzili doświadczenia z wodą, które prezentowali wszystkim klasom.

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2023

• 4 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Bezpieczeńtwa w Ruchu Drogowym i zdobyli w konkursie I miejsce!!!

Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII: Kinga Miler, Paweł Jóźwiak i Wilhelm Schäffer.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w drugim etapie w Katowicach.

• Rekolekcje inaczej

• Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 we współpracy z parafią w Tychach - Wilkowyjach podjął innowacyjne działanie związane z organizacją części rekolekcji.

W ostatnim dniu rekolekcyjnych nauk chętni uczniowie z klas II-VIII wyjechali do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Po zwiedzeniu opactwa i poznaniu jego historii uczniowie wzięli udział w  warsztatach nauki kaligrafii i tworzenia exlibrisów. Warsztaty odbywały się w scenerii średniowiecznego skryptorium, gdzie dzieci poznawały tajniki pisania gęsim piórem, historii tworzenia książki oraz mogły poczuć atmosferę pracy średniowiecznego skryby.

Przez cały czas towarzyszyła nam piękna pogoda, która umożliwiła podziwianie widoków rozpościerających się z tynieckiego wzgórza na pradolinę Wisły.

• Zajęcia sensoryczne w Krasnalach

• Dzień Wody

• Rekolekcje inaczej

W ostatnim dniu rekolekcyjnych nauk chętni uczniowie z klas II-VIII wyjechali do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Po zwiedzeniu opactwa i poznaniu jego historii uczniowie wzięli udział w warsztatach nauki kaligrafii i tworzenia exlibrisów. Warsztaty odbywały się w scenerii średniowiecznego skryptorium, gdzie dzieci poznawały tajniki pisania gęsim piórem, historii tworzenia książki oraz mogły poczuć atmosferę pracy średniowiecznego skryby.