• Historia Przedszkola

• Dzieci z rocznika 1946 i 1947.

ok. 1950 r.   Przedszkole zostało otwarte jako drugie przedszkole w mieście Tychy.  Początkowo w latach sześćdziesiątych mieściło się w  budynku usytuowanym przy ulicy Szkolnej ( wcześniej był to budynek szkoły).  Dziećmi opiekowały się i zajęcia prowadziły Siostry Boromeuszki.

Występy przedszkolaków

2000 r. -  Przeniesienie siedziby przedszkola na ulicę Leśną do budynku Szkoły Podstawowej nr 9 w Tychach. W tym celu została przeprowadzona stosowna modernizacja pomieszczeń oraz  przebudowa budynku szkolnego. Po tak gruntownym remoncie nasze Przedszkole uzyskało nowoczesny wygląd  i przyjazny dzieciom standard , zostało także wyposażone w niezbędny sprzęt oraz umeblowanie.

1 września 2004 r. -  Przedszkole nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Tychach na mocy Uchwały Rady Miasta Tychy nr o150/XXI/439/2004 z dnia 27 maja 2004 r. zostały połączone w Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Tychach . Przedszkole nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 9 posiadają odrębne niezależne wejścia.  Do Przedszkola może uczęszczać 48 dzieci, a zajęcia odbywają się w dwóch grupach.

1 wrzesień 2009 r. - Nowe orzeczenie organizacyjne rozszerza działalność przedszkola, które rozwija się. Opieką i wychowaniem przedszkolnym zostaje objętych 75 dzieci, które uczęszczają do trzech grup. W tym celu w lipcu i sierpniu 2009 r. na dodatkową pełnowymiarową salę zajęć zostaje zaadaptowana sala szkolna oraz część szkolnego korytarza. Przedszkole zyskuje nowe kolorowe wyposażenie, mebelki, pomoce dydaktyczne i szatnię dla dodatkowej grupy.