4 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych

Zachęcamy do wspólnych obchodów, które w naszej szkole przyjmują formę zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla lokalnego schroniska dla zwierząt.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji!

____________________________________________________________________________________________

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

11.02.2024r.

Po powrocie z ferii Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało obchody tego wyjątkowego dnia. Uczniowie postanowili wywołać usmiech na twarzach chorych osób i sprawić im radość.

Tworzyliśmy piękne kolorowe kartki, które trafią do pacjentów hospicjum dla dzieci. Laurki wyrażały wsparcie, zawierały życzenia i pozdrowienia oraz rysunki, które rozśmieszą odbiorcę.

Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i piękne prace.

ZAKOŃCZENIE ZBIÓRKI NA RZECZ PODOPIECZNYCH

ŚLĄSKIE HOSPICJUM ŚWIETLIKOWOWO

Drodzy Uczniowie i Szanowni Rodzice!

Bardzo dziękujemy za wsparcie zbiórki dla Podopiecznych Świetlikowa.

Wasze dary zostały spakowane i trafią do hospicjium.

ZBIÓRKA DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI ŚLĄSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI ŚWIETLIKOWO

Wolontariat szkolny ogłasza zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy.

Potrzebne będą:

• KREMY DLA DZIECI: linomag, sudocrem, kremy na odparzenia,
        • PŁATKI KOSMETYCZNE: duże rozmiary,
        • PIELUCHOMAJTKI : Seni 0, Seni 1, Seni 2, Seni kids,
        • KOSMETYKI ALERGICZNE: żele, szampony, balsamy, kremy,
        • CHUSTECZKI HIGIENICZNE: wszystkie rodzaje,
        • PODKŁADY: 90x60 lub 60x60 z naciskiem na większe,
        • RĘCZNIKI PAPIEROWE,
        • PROSZKI I PŁYNY DO PRANIA,
        • SZAMPONY DO WŁOSÓW,
        • ŻELE DO MYCIA CIAŁA,
        • BALSAMY DO CIAŁA,
        • PASTY DO ZĘBÓW.

PROGRAM ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

W tym roku szkolnym ponownie będziemy wspierać Program Adopcji na Odległość. Dziewczynka, której będziemy przekazywać zebrane fundusze, to Lukrecja z Kamerunu.

Lukrecja napisała do nas list:

Pani Agnieszka Graboń, która jest wychowawcą świetlicy, a także nauczycielką języka francuskiego, przetłumaczyła powyższy tekst:

ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK ORAZ BATERII DLA JAKUBA GONIWIECHY, CHŁOPCA CIERPIĄCEGO NA CHOROBĘ NIEMANNA-PICKA
        - DZIECIĘCY ALZHEIMER

PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJACH

REGULAMIN SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

Regulamin_wolontariatu_ZSP1_Tychy_(1).docx

UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ A WOLONTARIAT

Zapraszamy do zapoznania się z treścią prezentacji nadesłanej z Tyskiego Centrum Wolontariatu:

WOLONTARIAT

W Naszym mieście rozpoczęło działalność Tyskie Centrum Wolontariatu, prowadzone na zlecenie Urzędu Miasta Tychy przez fundację Internationaler Bund Polska. Celem działania Centrum jest pośredniczenie pomiędzy młodzieżą chętną do zaangażowania się w wolontariat, zdobywanie nowych doświadczeń z organizacjami i instytucjami, w których jest potrzeba takich działań oraz tworzenie bazy tyskich wolontariuszy oraz bazy ofert pracy wolontariackiej.
        Oferty pracy dla wolontariuszy są publikowane na stronie https://razemtychy.pl/tyskie-centrum-wolontariatu oraz na stronie FB @Tyskie Centrum Wolontariatu, a także są dostępne w biurze TCW.
        Centrum zaprasza do zgłaszania się do animatora Tyskiego Centrum Wolontariatu.
        Na spotkaniu zostają przedstawione prawa i obowiązki wolontariusza, omówione obszary zainteresowań, zasoby oraz pomysły na działania.
        Na tej podstawie Centrum stara się dopasować oferty wolontariatu do potrzeb i możliwości młodzieży.
        UWAGA: Uczeń od 13 roku życia (za zgodą rodziców) może uczestniczyć w wolontariacie samodzielnie, a dzieci młodsze pod opieką, np. Koordynatora Szkolnego Koła Wolontariatu.

WOLONTARIAT NA ŚWIADECTWIE

Informujemy, że na świadectwach szkolnych promocyjnych i świadectwach ukończenia szkoły, w części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia, odnotowuje się:
        • uzyskane wysokie miejsca – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem –
        w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkół;

ale także

• osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu,
        lub środowiska szkolnego.

Decyzję w sprawie zasadności wpisania uczniowi na świadectwie ukończenia szkoły osiągnięć z zakresu aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu, lub środowiska szkolnego, podejmuje szkoła, którą uczeń kończy.
        W przypadku wolontariatu poza środowiskiem szkolnym wpisu na świadectwie dokonuje się na podstawie zaświadczenia od opiekuna tej organizacji.