• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tychach zaprasza na cykl spotkań dla kobiet, doznających obecnie lub w przeszłości przemocy w rodzinie. 14 września 2022 r. (środa) w Poradni rozpocznie się cykl 10 spotkań. Spotkania mają charakter grupowy (maksymalnie 14 osób). Zajęcia skierowane są do kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą w rodzinie i chcą zdobyć wiedzę na ten temat oraz mają gotowość podzielić się swoimi doświadczeniami. Będą mogły uzyskać pomoc, wsparcie i zrozumienie w tym zakresie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14.0.2022 r. o godz. 17.00 i potrwa do 20.00. Więcej szczegółów na temat funkcjonowania grupy będzie omówionych podczas pierwszego spotkania. Pytania można też kierować telefonicznie bezpośrednio do osoby prowadzącej: Alicja Jendrasik, terapeuta rodzinny, tel.: 602 865 851

• 2022/2023

Zapraszamy do czerwcowej aktywności i zadbania o siebie :)

Zachęcamy do majowej aktywności

Kwiecień aktywnie :)

z Taaakim Planerem to możliwe.
        Zapraszamy do pozytywnej aktywności :)

Zapraszamy do zapoznania się i podjęcia wyzwania w Uważnym marcu 2022. Jest to szczególny planer na aktualny miesiąc, gdzie każdego dnia czekają na nas ciekawe i mobilizujące zadania. Powodzenia :)

800 800 605

ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

więcej informacji: POMAGAMY.docx

PEDAGOG RADZI

9_RAD_JAK_CHRONIC_ZDROWIE_PSYCHICZNE_W_CZASIE_PANDEMII.docx

Jak rozmawiać z dzieckiem i pomóc mu w trudnym okresie pandemii:

APEL_do_rodzicow.docx

6 sposobów dla rodziców jak wspierać dzieci podczas epidemii koronowirusa:

6_sposobow_dla_rodzicow.docx

Co robić, aby dzieci konstruktywnie spędzały czas przed ekranem urządzeń elektronicznych, multimedialnych:

wskazowki_dla_rodzicow.odt​​​​

Jak efektywnie uczyć się w domu:

Jak_uczyc_sie_efektywnie_w_domu.docx

SZKOLNA KAMPANIA "PRZEGOŃ NUDĘ"

Nasi uczniowie nie narzekają na nudę.

Doskonale potrafią zagospodarować sobie czas wolny.

Dbają o kondycję fizyczną, bawią się, rozwijają nowe umiejętności.

Obecna sytuacja wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Stres towarzyszy nam codziennie i oddziałuje na nasze zdrowie. Istnieją różne sposoby radzenia sobie z sytuacjami stresującymi. Odpowiednia dieta może zmniejszyć poziom stresu, dlatego zachęcamy do stosowania diety antystresowej.

Czekamy na rezultaty po zastosowaniu przez Was diety!

Zaproście rodzeństwo, rodziców, dziadków do zabawy.

Pamietajcie, że odpowiednia dieta gwarantuje nam lepsze samopoczucie.

Dieta_antystresowa.doc

Szanowni Rodzice i Nauczyciele

Rusza szkolna kampania,, PRZEGOŃ NUDĘ’’. Chcemy w tej jakże innej rzeczywistości umocnić poczucie wspólnoty i solidarności. Naszym priorytetem jest budowanie dobrych relacji emocjonalnych, dbałość o więzi rodzinne a także dzielenie się własnym doświadczeniem w radzeniu sobie ze stresem i monotonią. Chcemy publikować za Państwa zgodą na stronie internetowej szkoły, udostępnione przez Państwa zdjęcia, filmiki oraz inne nadesłane materiały pokazujące Naszych uczniów oraz ich rodzeństwo i rodziców w różnych formach aktywności ( np. kulinarnej, zabawowej, ruchowej itp.). Liczy się kreatywność. Chcemy także tworzyć przepisy na dietę antystresową. Dzielcie się Państwo z Nami swoimi pomysłami  i doświadczeniem przesyłając zdjęcia i inne materiały do Pani Barbary Gąsiorek lub wychowawców klas.
        Pamiętajcie, że zamieszczone na szkolnej stronie internetowej  zdjęcie, filmik jest równoznaczny  z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku. Wesprzyjcie Naszą szkolną kampanię. Chcemy abyście Państwo i Nasi uczniowie byli z nami.

mgr Joanna Kośmińska

• d porttitor at, cursus quis tellus.

• Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Tychach
      • zsp1@oswiata.tychy.pl