• Pedagog radzi

• Link do strony: O 116 111 - 116111

„Wpływ mediów cyfrowych na rozwój emocjonalno - społeczny dziecka”

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej do udziału w prelekcji online  „Wpływ mediów cyfrowych na rozwój emocjonalno - społeczny dziecka”.
        Prelekcja odbędzie się 13 lutego 2024 r. ; rozpoczęcie o godz 17.30.
        Treści dedykowane są rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
        Prelekcja  40 min,; w części drugiej - czas konsultacji indywidualnych.
        Prowadząca: Weronika Zawisza-Grzanka (pedagożka, trenerka edukacji)

Link do spotkania oraz szczegółowe informacje zostały przesłane rodzicom w wiadomości dziennika elektronicznego.

CERTYFIKAT UDZIAŁU W KAMPANII

PODSUMOWANIE KAMPANII 19 DNI

W OSTATNIM CZASIE NASZA SZKOŁA BRAŁA UDZIAŁ W KAMPANII 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY. UCZNIOWIE ORAZ GRONO PEDAGOGICZNE AKTYWNIE UCZESTNICZYLI W PROPONOWANYCH DZIAŁANIACH. W KLASACH ODBYŁY SIĘ WARSZTATY, PODCZAS KTÓRYCH UCZNIOWIE DOWIEDZIELI SIĘ, CZYM JEST PRZEMOC, JAKIE SĄ FORMY PRZEMOCY, JAK REAGOWAĆ NA PRZEMOC ORAZ GDZIE SZUKAĆ POMOCY. POSZCZEGÓLNE KLASY BRAŁY TEŻ UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM DOTYCZĄCYM PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY. PODSUMOWANIEM KAMPANII BYŁ DZIEŃ POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI, KIEDY TO UBRALIŚMY SIĘ NA POMARAŃCZOWO, ABY WSPÓLNIE ZAPROTESTOWAĆ PRZECIWKO PRZEMOCY.

WSZYSTKI ZAANGAŻOWANYM W KAMPANIĘ DZIĘKUJĘMY :)

RUSZA KOLEJNA JUBILEUSZOWA EDYCJA KAMPANII

19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY

1-19 LISTOPAD

Potrzebujesz pomocy? zadzwoń

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:   116 111 - (bezpłatnie)
        Bezpłatna anonimowa pomoc telefoniczna i on-line dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli: 800 -100 -100
        e-mail: pomoc@800100100.pl
        Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tychach: tel. (32) 227-23-92; (32) 327-17-66; kom. 513-032-811
        e-mail: ppp@oswiata.tychy.pl

Polecane strony:
        Dzieci są ważne - artykuły wspierające rodziców: https://liblink.pl/eaVhvMU5Dd
        Małe charaktery - strona psychologicznego miesięcznika dla dzieci:  https://liblink.pl/z5E3mPOeL2
        Moje dzieci kreatywnie - pomysły na ciekawe prace plastyczne i nie tylko

Zaproś Miłość

Kampania Zaproś Miłość

Rusza kolejna odsłona kampanii Zaproś Miłość (zostań rodzicem zastępczym).
        Jest to kampania organizowana przy współudziale Działu Pieczy Zastępczej tyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Centrum Oświaty, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Wydział Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy.
        Celem kampanii jest uwrażliwienie Tyszan na potrzeby dzieci, które w danym momencie życia potrzebują pomocy i wsparcia. Ponadto ma ona przypomnieć o możliwości zapewnienia dzieciom opieki, w ramach pomocy jaką udzielają Rodziny Zastępcze.

Jak mówi Iwona Rogalska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, obecnie brakuje rodzin zastępczych. W Tychach jest ich tak mało, że dzieci potrzebujące opieki trafiają do placówek w innych miastach.

- Mamy nadzieję, że dzięki tego typu kampaniom znajdą się chętne osoby, które zgodzą się pełnić tę funkcję i na jakiś czas zaopiekują dzieckiem, które tego potrzebuje. Zdajemy sobie sprawę, że podjęcie takiej decyzji nie jest proste, dlatego naszym zadaniem jest cały czas informować i edukować naszych mieszkańców - dodaje Iwona Rogalska.

Bycie rodzicem zastępczym nie jest równoznaczne z adopcją. To tymczasowa forma pieczy nad dzieckiem, którego rodzice nie mogą sprawować nad nim bezpośredniej opieki. Z chwilą, gdy rodzice biologiczni uporają się ze swoim problemami, dzieci te wracają do domów.

Więcej informacji o rodzicielstwie zastępczym można znaleźć na stronie: bezpiecznarodzina.tychy.pl oraz w Dziale Pieczy Zastępczej ul. Andersa 6 a, tel: 32 326 43 92 email: dpz@mops.tychy.pl.

Szanowni Państwo
        Pragnę zaproponować udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez NATULI Dzieci są ważne
        .
        Temat: Kiedy dziecko rządzi w domu.
        Termin: 23 marca, o godz. 21:00

Prowadząca: Aga Nuckowski - Redaktor naczelna NATULI Dzieci są ważne. Terapeutka Gestalt, pedagog i filolog.
        Link do zapisuhttps://liblink.pl/0P1bQGmFoa
        Webinar o dzieciach, które rządzą w rodzinie, zawsze muszą być pierwsze, chcą więcej, muszą mieć ostatnie zdanie i kontrolę nad tym, co się dzieje. Zdarza się, że są dominujące i agresywne wobec rodzeństwa lub nękają rówieśników.   Z czego wynika ich zachowanie? I jak możemy im pomóc?