• Oferta Przedszkola

PRZEDSZKOLE „NA KAŻDĄ POGODĘ”

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 do godz. 17.00.

Godziny bezpłatne w ramach, których realizowana jest „Podstawa programowa wychowania przedszkolnego” obowiązują między 8.00 – 13.00.

W placówce na miejscu działa kuchnia - oferujemy trzy świeże, urozmaicone, domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek.

Dzieci otrzymują owoce i warzywa zgodne z normami żywieniowymi.

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, stale podnoszącą swoje kwalifikacje, którą wspiera miły personel obsługowy.

Mamy bogato wyposażone sale dydaktyczne.

Każda sala wyposażona jest w oczyszczacz powietrza.

W pracy z dziećmi wykorzystujemy nowoczesne metody pracy.

Doskonale przygotowujemy dziecko do podjęcia nauki w szkole.

Uczymy języka angielskiego.

Umożliwiamy udział w dodatkowych zajęciach dla chętnych dzieci takich, jak Drużyna Kangura.

Bierzemy udział w konkursach.

Bierzemy udział w kampaniach, programach i akcjach, m.in: Dzień Ziemi, Klub Zdrowego Przedszkolaka, Czyste powietrze wokół nas, 19 dni bez przemocy, Mogę! Zatrzymać Smog – Przedszkolaku złap oddech, Dzieci uczą rodziców, Nasz Śląsk, Robimy pozytywną atmosferę, Mały miś w świecie wielkiej literatury, Ekodrzewko

Życie przedszkola urozmaicamy wewnętrznymi uroczystościami. Najbardziej popularne to: Dzień Pluszowego Misia, Pasowanie na Przedszkolaka, Andrzejki, Mikołaj, Spotkania opłatkowe, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Powitanie Wiosny, Wielkanoc, Dzień Rodziny, Dzień Dziecka, Pożegnanie Starszaków.

Prezentujemy swoje umiejętności artystyczne na zewnątrz, np. w trakcie: Impresji Zimowych, podczas Prezentacji Artystycznych.

Nasi wychowankowie systematycznie poznają bliższe i dalsze środowisko poprzez częste organizowanie wycieczek, m.in.: po okolicy, do lokalnych gospodarstw i zakładów pracy, na pocztę, do Mediateki, Muzeum Pożarnictwa, teatru.

Dzieci uczestniczą w spotkaniach, m.in.: z policjantami, strażą miejską, reprezentantami różnych zawodów.

Organizujemy zajęcia otwarte dla rodziców oraz spotkania indywidualne.

Zachęcamy do udziału w zebraniach grupowych oraz spotkaniach ze specjalistami z różnych dziedzin.

Umożliwiamy na bieżąco konsultacje z logopedą oraz innymi specjalistami w miarę potrzeb.

Rodzice naszych wychowanków mają możliwość współdecydowania w sprawach przedszkola poprzez udział w pracach Rady Rodziców.

Umożliwiamy uzyskanie informacji o swoim dziecku, podczas codziennych kontaktów z nauczycielami, a także poprzez dziennik elektroniczny.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Organizujemy zajęcia dodatkowe, rozwijające zainteresowania dzieci:

kulinarne,

teatralne,

artystyczne,

rytmiczne,

zajęcia z książką.

Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tychach przy ulicy Leśnej 66 jest zlokalizowane w północno-zachodniej części miasta Tychy, w zielonej i spokojnej dzielnicy Wilkowyje.

Dojazd do placówki ulicą Leśną od DK 44 i ulicy Mikołowskiej. Blisko przedszkola znajduje się parking.

Budynek przedszkola jest bezpieczny, wyposażony w monitoring wizyjny, posiada niezależne wejście otwierane przez domofon.

Zajęcia prowadzone są w trzech oddziałach (grupach) przedszkolnych. Każda grupa korzysta z odrębnej sali zajęć, przy czym wszystkie sale zajęć, szatnia i toalety usytuowane są na parterze.

Jesteśmy świetnym rozwiązaniem dla rodziców mających dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym - absolwenci Przedszkola nr 2 mają możliwość kontynuowania przygody z nauką w Szkole Podstawowej nr 9 wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.