• Dzień Otwarty Szkoły

• 21 lutego w godzinach 16.00-18.00 obędzie się Dzień Otwarty Szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności uczniów przyszłej  klasy pierwszej.

• Zimowe ferie czas zacząć!

• Rozpoczynają się zimowe ferie dla szkół w województwach: śląskim, lubelskim, łódzkim, podkarpackim i pomorskim, a w tym dla uczniów i pedagogów naszej szkoły. Życzymy wszystkim miłego i bezpiecznego odpoczynku oraz pięknej pogody. Czekamy na Was 12 lutego, w drugim semestrze roku szkolnego 2023/2024

Dyrektor wraz z Zespołem

• Wycieczka klasy VI do Muzeum Śląskiego

• 26 stycznia klasa VI odwiedziła Muzeum Śląskie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawę pt. "Chopinowi Duda Gracz", brali udział w warsztatach dotyczących malarstwa XIX i XX wieku pt. "Malarze z naszych podręczników". Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła tymczasowa wystawa "Bambini" sławnej polskiej rzeźbiarki Małgorzaty Abakanowicz oraz wystawa dotycząca historii Górnego Śląska. To był naprawdę udany dzień dla wszystkich.

• Bezpieczne ferie

• W ostatnim tygodniu przed feriamii została przeprowadzona przez Pana Dzielnicowego pogadanka dla uczniów klas I-IV na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Uczniowie byli zainteresowni tematem i zadawali mnóstwo, często niełatwych pytań.

• Młody Geograf

• Podczas ostatnich zajęć uczniowie udowodnili, że nauka może być całkiem smaczna. Uczniowie pznali warstwy gleby oraz typy gleb. Efektem końcowym był smaczny profil glebowy.

• Karnawałowa dyskoteka dla klas V-VIII

• Uczniowie klas V-VIII w ostatni tydzień przed feriamii weszli tanecznym krokiem! Uczestniczyli w karnawałowej dyskotece. Nie zabrakło ulubionej muzyki, dedykacji, a nawet kreatywnych elementów stroju. Była również ulubina pizza! Wszyscy świetnie się bawili, a do domu wracali z uśmiechami na twarzach. Serdecznie dziękujemy za organizację imprezy Pani Karolinie Mizerze i Pani Justynie Kowalskiej, a także Nauczycielom czuwającym nad bezpiecznym przebiegiem zabawy.

• Innowacyjne lekcje biologii

• W naszej szkole na lekcjach biologii uczymy się z wykorzystaniem różnorodnych metod i technik pracy. Grywalizacja to wykorzystywanie elementów gier do celów edukacyjnych. Ma ona na celu kształcenie umiejętności projektowania, motywowania do działania i nauki, rozwiązywania problemów przy osiąganiu założonych celów i zachowań. Gra dydaktyczna polega na zabawie według ściśle określonych zasad. Klasy VI i V wypracowały w zespołach w 4- i 5-osobowych kompletne gry wraz z zasadami, które można wykorzystać na lekcjach opiekuńczo- wychowawczych i na świetlicy.

• Pasowanie na czytelnika w klasie 1a

• 22.01.2024 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy 1a. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem".

Kornel Makuszyński

• Zajęcia pokazowe z robotyki w klasie 1a

• 16.01.2024 r. uczniowie kl. 1a wzięli udział w zajęciach robotyki, podczas których rozwijali swoją kreatywność, zdolności manualne oraz widzenie przestrzenne. Uczniowie zaprojektowali m.in. huśtawkę.

• Dzień Szalonych Fryzur i Strojów

• 15.01.2024 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR I STROJÓW. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na korytarzach szkolnych zaroiło się od fantazyjnych i kolorowych strojów oraz fryzur.

• MIĘDZYSZKOLNA WYMIANA BOŻONARODZENIOWYCH KARTEK

• Klasa 1b we współpracy z uczniami klasy 2e z Zespółu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej w Chorzowie, własnoręcznie wykonali bożonarodzeniowe kartki i po raz pierwszy otrzymali adresowane do siebie listy.

• Kolędowanie 2023 w ZSP Nr 1

• W tym roku przedświąteczny okres w naszej szkole był radosny i przepełniony tradycjami. Uczniowie tworzyli ozdoby, kleili łańcuchy, uczyli się o obyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również śpiewania kolęd. Zorganizowaliśmy uroczyste kolędowanie, podczas którego poznaliśmy krótką historię kolęd i pastorałek. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi słowo kolęda oraz kim są Kolędnicy. W tym dniu cala społeczność ZSP nr 1 w Tychach, w niezwykle radosnej atmosferze, spotkała się w przystrojonej sali gimnastycznej. Uczniowie chętnie kolędowali. Niezwykłą znajomością utworów wykazały się nasze wspaniałe przedszkolaki.

Wspólna Wigilia klas pierwszych

• Zimowe ferie czas zacząć!

• Wycieczka klasy VI do Muzeum Śląskiego

• Bezpieczne ferie

• Młody Geograf

• Karnawałowa dyskoteka dla klas V-VIII

• Innowacyjne lekcje biologii

• Kolędowanie 2023 w ZSP Nr 1

W tym roku przedświąteczny okres w naszej szkole był radosny i przepełniony tradycjami. Uczniowie tworzyli ozdoby, kleili łańcuchy, uczyli się o obyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również śpiewania kolęd. Zorganizowaliśmy uroczyste kolędowanie, podczas którego poznaliśmy krótką historię kolęd i pastorałek. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi słowo kolęda oraz kim są Kolędnicy. W tym dniu cala społeczność ZSP nr 1 w Tychach, w niezwykle radosnej atmosferze, spotkała się w przystrojonej sali gimnastycznej. Uczniowie chętnie kolędowali. Niezwykłą znajomością utworów wykazały się nasze wspaniałe przedszkolaki.