• Konkurs z językowy FOX

• Uczestnicy konkursu językowego otrzymali swoje wyniki . Miło nam poinformować, iż uczeń klasy szóstej, Robert Badeja, otrzymał wyróżnienie i dyplom dobry za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zaangażowania!

• Klasa IIa w Sztolni Królowa Luiza

• 24 kwietnia uczniowie klasy drugiej odwiedzili Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu. Wycieczkę zaczęli od odwiedzenia PARKU 12C - Park 4 żywiołów. To plenerowa wystawa, która nawiązuje do zagadnień związanych z 4 żywiołami i energia alternatywną. Dzieci zwiedzały takie atrakcje, jak: maszt meteorologiczny, wielki labirynt nawiązujący układem ścianek do budowy chemicznej węgla, rów poszukiwawczy z repliką płytkiego szybu, stanowisko do komunikacji z użyciem alfabetu Morsea, świat wodny ze śluzami, turbinami i tamami. Następnie odbył się główny punkt wycieczki, czyli zejście do podziemi kopalni. Uczniowie wcielili się w rolę górnika i na własnej skórze odczuli trudy pracy pod ziemią. Otrzymali prawdziwy strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. Poznali realia pracy w kopalni, wykonali różne zadania tj.: urabianie węgla kilofem, cięcie drewna, a także wzięli udział w improwizowanej akcji ratowniczej. Dzięki przewodnikowi zapoznali się z historią kopalni oraz zwyczajami górników. Na koniec wszyscy odbyli przejażdżkę podziemną kolejką górniczą.

• Klasa IIa w Sztolni Królowa Luiza