Dzisiaj (29.02.) wyruszyliśmy w podróż do Maroka! A było to możliwe za sprawą niezwykle ciekawego spotkania z podróżnikiem. Mieliśmy możliwość obejrzeć piękne zdjęcia i nagrania. Uczniów zainteresowały liczne ciekawostki o mieszkających tam ludziach, zwierzętach i życiu codziennym. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego kameleon zmienia kolor, jak powstała Sahara, nauczyliśmy się targować podczas zakupów oraz wiązać turban. Zachwyt wzbudziły ujęcia z lotu ptaka np. jednego z największych meczetów świata - Meczetu Hassana II. Z niezwykłą ciekawością oglądaliśmy liczne rekwizyty: skamieliny, skórzane tradycyjne klapki slippersy, czy pojemnik Tagine. Prelekcja okazała się niezwykle ciekawa. Uczniowie byli zainteresowani, chętnie zadawali pytania i odpowiadali na zagadki prowadzącego. Była to dla nas ciekawa lekcja geografii i historii.
Aktualności
Spotkanie z podróżnikiem - Maroko
- 7
Gimnastyka mózgu
Na zajęciach rewalidacyjnych wykonywane były zadaniana na ,,gimnastykę mózgu", czyli ćwiczenia polegające na naśladowaniu wzoru ułożonego przez nauczyciela lub prezentowanego na tablicach. Wzór należało odwzorować z pamięci lub posiłkując się tablicami. Celem ćwiczeń było poprawienie analitycznego i logicznego myślenia.
Nauka przez zabawę w klasie IB
Uczniowie klasy 1B ćwiczyli wyobraźnię przestrzenną poprzez tworzenie przeróżnych brył przestrzennych czy postaci z użyciem wykałaczek i owocowych żelków/pianek, chrupków. Wśród śmiechów zastanawiali się, co zrobić, by budowle utrzymywały pion i nie przechylały się. Tym samym nieświadomie w sposób empiryczny wyznaczali środki ciężkości swoich piankowych konstrukcji. Różnorodność konstrukcji i pomysłów pozwala nieśmiało wysnuć przypuszczenia, że wśród uczniów klasy pierwszej skrywa się co najmniej jeden przyszły inżynier budownictwa i/lub architektury.
22
Klasa 6a na Stadionie Zimowym w Tychach
- 4
23 lutego klasa 6a odwiedziła Stadion Zimowy. Rzecznik prasowy klubu oprowadził nas po obiekcie i cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania.
Uczennice i uczniowie spotkali się z hokeistami, którzy bardzo ciekawie opowiadali o uprawianym przez siebie sporcie, a dwóch uczniów miało nawet okazję przymierzyć elementy stroju sportowców!
Podziwialiśmy również trofea zdobyte przez drużynę z Tychów i porozmawialismy z obsługą lodowiska.
To była bardzzo udana wizyta!
Lekcja plastyki w 7a
Klasa 7a miała okazję skorzystać z profesjonalnego sprzętu fotograficznego i odtworzyć obrazy wielkich mistrzów.
Uczennice zadbały o najmniejsze szczegóły - odpowiednią charakreryzację, stylizacje i światło (tu z pomocą przyszły lampy będące na wyposażeniu szkoły w ramach programu #laboratoriaprzyszłości)
A efekty? Spektakularne!
Gustav Klimt - Złote łzy
Claude Monet - Kobieta z parasolem
Aleksander Gierymski - Pomarańczarka
Wyjście do kina
Piątek 23.02. okazał się dla naszych uczniów bardzo udany. A to za sprawą wyjścia do kina, w którym brały udział klasy V-VIII. Udaliśmy się oglądać Akademię Pana Kleksa. Film, sądząc po reakcjach naszej widowni, bardzo się spodobał. Doświadczyliśmy chwil wzruszenia, śmiechu i napięcia. Uczniowie oglądali film z zainteresowaniem, a słysząc znane im wcześniej piosenki, śpiewali razem z postaciami na ekranie. Uwspółcześniona wersja lektury szkolnej zdecydowanie przypadła nam do gustu.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Co roku 21.02. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu zwracamy uwagę na różnorodność językową świata, na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypominamy, że chroniąc język ojczysty - dbamy o tożsamość kulturową. Często o języku polskim mówi się w kontekście najtrudniejszych języków na świecie, tym bardziej dumny może być ten, kto stara się dbać o płynność i poprawność w posługiwaniu się naszym językiem. Właśnie taką postawę pragniemy promować wśród naszych uczniów, dlatego w Dniu Języka Ojczystego został zorganizowany w naszej szkole konkurs poprawności językowej. Chętne osoby mogły wypełnić arkusz konkursowy. Uczniowie, którzy zdobyli maksymalną liczbę punktów, zostaną nagrodzeni bardzo dobrymi ocenami z języka polskiego. Bardzo dziękujemy za uczestnictwo!
VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego "Piórem i Pazurem"
21.02.2024 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego Piórem i Pazurem im. Janusza Korzeniowskiego (#pioremipazurem). Uczestnicy z klas IV-VIII, z pełnym zaangażowaniem podjęli się realizacji zadania konkursowego. Niezwykle miło nam poinformować, że spośród dwudziestu uczestników z naszej szkoły, sześć uczennic zakwalifikowało się do kolejnego, wojewódzkiego etapu:
1. Amelia Krzyżowska kl. IV 25 punktów
2. Zuzanna Matysiak kl. V 25 punktów
3. Oliwia Kołodziej kl. V 24 punkty
4. Blanka Piecha kl. V 24 punkty
5. Ewa Szatkowska kl. VII 24 punkty
6. Alicja Bacławska kl. VII 20 punktów
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a uczennicom, które przeszły do kolejnego etapu, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!
3
Światowy Dzień Walki z Depresją
23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na depresję cierpi ponad 350 milionów osób i jest to drugi po chorobach ukłądu krążenia największy problem zdrowotny na świecie.
Choroba ta dotyka coraz częściej również dzieci i młodzież. Szacuje się, żę na kliniczną depresję cierpi 1% dzieci przedszkolnych, 2% dzieci w grupie wiekowej 6-12 lat oraz do 20% w grupie młodzieńczej.
Nasza Szkoła bierze udział w działaniach profilaktycznych w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Depresją
źródło grafik: epedagogika.pl
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Duży żuczek z żółtym brzuchem, żwawo z życiem żuł rzeżuchę czy Czarny dzięcioł z chęcią pień ciął - takie i jeszcze trudniejsze zdania można było przeczytać podczas obchodu Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzony był w naszej szkole już po raz kolejny...więcej
Dzień Otwarty
To już dziś! Zapraszamy na Dzień Otwarty naszej szkoły.
Spotkanie z nami będzie wspaniałą przygodą, czekamy na Was!
Talenciaki 2024
W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym, nasza placówka brała udział w akcji Talenciaki. Uzbierane punkty wymieniliśmy na następujące nagrody:
- dla przedszkola: tunel do zabaw oraz ćwiczeń gimnastycznych i duży zestaw klocków
- dla szkoły: mata-tarcza z punktacją, 5 zestawów łapaczy na rzepy oraz zestaw piłek do siatkówki.
W poprzednim roku punkty wymieniono na: zestaw piłek Skin-Softi (dla szkoły i przedszkola) oraz zestaw piłek do gry w piłkę nożną.
Wszystkim zaangażowanym w zbieranie oraz skanowanie punktów serdecznie dziękujemy.
3
Dzień kota w szkole i przedszkolu
W klasie I B i w przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kota...
Ach te kociaki... mięciutkie, milutkie, puszyste...
Świetlicowi Artyści
Czwartki to dzień, gdy świetlica zamienia się w pracownię malarską. Korzystamy ze sztalug, płocien i farb akrylowych aby stworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki, które niebawem ozdobią naszą szkołę.
Uczednnice i uczniowie z młodszych klas to prawdziwi artyści!
Walentynki w naszej szkole
Nasi uczniowie obchodzili dziś Walentynki. W modzie dominował kolor czerwony a na twarzach wszystkich dzieci od rana malował się piękny uśmiech. Najbardziej ekscytującym momentem dla wszystkich było rozdawanie kartek walentynkowych. Na korytarzu dolnym pojawiła się walentynkowa ścianka zdjęciowa. Uczniowie bardzo chętnie pozowali dzisiaj do zdjęć. Klasa Ib przygotowała kartki walentykowe dla dzieci z hospicjum "Świetlikowo".
,
3
Warsztaty quillingu w świetlicy szkolnej
13 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty dla dzieci. Dla wielu było to pierwsze spotkanie z quillingiem, czyli techniką polegającą na zwijaniu cienkich paseczków papieru i przyklejaniu ich na kartce. Podczas zajęć powstały piękne kartki walentynkowe. Z pewnością będziemy korzystać z poznanej techniki w przyszłości.
2
Czas na sztukę - zajęcia plastyczne
Czas na sztukę to zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Martę Kwietniak.
Uczennice i uczniowie spotykają się raz w miesiącu i zagłębiają tajniki malarstwa akrylowego na płótnie.
Podczas zajęć korzystają z prawdziwych sztalug, które zdecydowanie ułatwiają pracę i sprawiają, że sala lekcyjna zmienia się na kilka godzin w prawdziwą pracownię malarską.
W ubiegłym roku zajęcia zakończyły się uroczystym wernisażem w szkole, a efekty pracy szkolnych artystek moża wciąż podziwiać w wirtualnej galerii
LINK ----> https://www.artsteps.com/view/6462437812ba285120787373
https://www.artsteps.com/view/6462437812ba285120787373
Przedszkole - Dzień Babci i Dziadka
W styczniu w naszym przedszkolu mieliśmy bardzo ważnych gości. Odwiedzili nas Babcie i Dziadkowie, na których czekały świąteczne występy oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Zdjęcia z uroczystości można oglądać w galerii Przedszkole - Dzień Babci i Dziadka.
29
Spotkanie z podróżnikiem - Maroko
Dzisiaj (29.02.) wyruszyliśmy w podróż do Maroka! A było to możliwe za sprawą niezwykle ciekawego spotkania z podróżnikiem. Mieliśmy możliwość obejrzeć piękne zdjęcia i nagrania. Uczniów zainteresowały liczne ciekawostki o mieszkających tam ludziach, zwierzętach i życiu codziennym. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego kameleon zmienia kolor, jak powstała Sahara, nauczyliśmy się targować podczas zakupów oraz wiązać turban. Zachwyt wzbudziły ujęcia z lotu ptaka np. jednego z największych meczetów świata - Meczetu Hassana II. Z niezwykłą ciekawością oglądaliśmy liczne rekwizyty: skamieliny, skórzane tradycyjne klapki slippersy, czy pojemnik Tagine. Prelekcja okazała się niezwykle ciekawa. Uczniowie byli zainteresowani, chętnie zadawali pytania i odpowiadali na zagadki prowadzącego. Była to dla nas ciekawa lekcja geografii i historii.
Gimnastyka mózgu
Na zajęciach rewalidacyjnych wykonywane były zadaniana na ,,gimnastykę mózgu", czyli ćwiczenia polegające na naśladowaniu wzoru ułożonego przez nauczyciela lub prezentowanego na tablicach. Wzór należało odwzorować z pamięci lub posiłkując się tablicami. Celem ćwiczeń było poprawienie analitycznego i logicznego myślenia.
Nauka przez zabawę w klasie IB
Uczniowie klasy 1B ćwiczyli wyobraźnię przestrzenną poprzez tworzenie przeróżnych brył przestrzennych czy postaci z użyciem wykałaczek i owocowych żelków/pianek, chrupków. Wśród śmiechów zastanawiali się, co zrobić, by budowle utrzymywały pion i nie przechylały się. Tym samym nieświadomie w sposób empiryczny wyznaczali środki ciężkości swoich piankowych konstrukcji. Różnorodność konstrukcji i pomysłów pozwala nieśmiało wysnuć przypuszczenia, że wśród uczniów klasy pierwszej skrywa się co najmniej jeden przyszły inżynier budownictwa i/lub architektury.
Klasa 6a na Stadionie Zimowym w Tychach
423 lutego klasa 6a odwiedziła Stadion Zimowy. Rzecznik prasowy klubu oprowadził nas po obiekcie i cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania.
Uczennice i uczniowie spotkali się z hokeistami, którzy bardzo ciekawie opowiadali o uprawianym przez siebie sporcie, a dwóch uczniów miało nawet okazję przymierzyć elementy stroju sportowców!
Lekcja plastyki w 7a
Klasa 7a miała okazję skorzystać z profesjonalnego sprzętu fotograficznego i odtworzyć obrazy wielkich mistrzów.
Uczennice zadbały o najmniejsze szczegóły - odpowiednią charakreryzację, stylizacje i światło (tu z pomocą przyszły lampy będące na wyposażeniu szkoły w ramach programu #laboratoriaprzyszłości)
Wyjście do kina
Piątek 23.02. okazał się dla naszych uczniów bardzo udany. A to za sprawą wyjścia do kina, w którym brały udział klasy V-VIII. Udaliśmy się oglądać Akademię Pana Kleksa. Film, sądząc po reakcjach naszej widowni, bardzo się spodobał. Doświadczyliśmy chwil wzruszenia, śmiechu i napięcia. Uczniowie oglądali film z zainteresowaniem, a słysząc znane im wcześniej piosenki, śpiewali razem z postaciami na ekranie. Uwspółcześniona wersja lektury szkolnej zdecydowanie przypadła nam do gustu.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Co roku 21.02. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu zwracamy uwagę na różnorodność językową świata, na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypominamy, że chroniąc język ojczysty - dbamy o tożsamość kulturową. Często o języku polskim mówi się w kontekście najtrudniejszych języków na świecie, tym bardziej dumny może być ten, kto stara się dbać o płynność i poprawność w posługiwaniu się naszym językiem. Właśnie taką postawę pragniemy promować wśród naszych uczniów, dlatego w Dniu Języka Ojczystego został zorganizowany w naszej szkole konkurs poprawności językowej. Chętne osoby mogły wypełnić arkusz konkursowy. Uczniowie, którzy zdobyli maksymalną liczbę punktów, zostaną nagrodzeni bardzo dobrymi ocenami z języka polskiego. Bardzo dziękujemy za uczestnictwo!
VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego "Piórem i Pazurem"
21.02.2024 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego Piórem i Pazurem im. Janusza Korzeniowskiego (#pioremipazurem). Uczestnicy z klas IV-VIII, z pełnym zaangażowaniem podjęli się realizacji zadania konkursowego. Niezwykle miło nam poinformować, że spośród dwudziestu uczestników z naszej szkoły, sześć uczennic zakwalifikowało się do kolejnego, wojewódzkiego etapu:
Światowy Dzień Walki z Depresją
23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na depresję cierpi ponad 350 milionów osób i jest to drugi po chorobach ukłądu krążenia największy problem zdrowotny na świecie.
Choroba ta dotyka coraz częściej również dzieci i młodzież. Szacuje się, żę na kliniczną depresję cierpi 1% dzieci przedszkolnych, 2% dzieci w grupie wiekowej 6-12 lat oraz do 20% w grupie młodzieńczej.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Duży żuczek z żółtym brzuchem, żwawo z życiem żuł rzeżuchę czy Czarny dzięcioł z chęcią pień ciął - takie i jeszcze trudniejsze zdania można było przeczytać podczas obchodu Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzony był w naszej szkole już po raz kolejny...więcej
Dzień Otwarty
To już dziś! Zapraszamy na Dzień Otwarty naszej szkoły.
Spotkanie z nami będzie wspaniałą przygodą, czekamy na Was!
Talenciaki 2024
W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym, nasza placówka brała udział w akcji Talenciaki. Uzbierane punkty wymieniliśmy na następujące nagrody:
- dla przedszkola: tunel do zabaw oraz ćwiczeń gimnastycznych i duży zestaw klocków
- dla szkoły: mata-tarcza z punktacją, 5 zestawów łapaczy na rzepy oraz zestaw piłek do siatkówki.
Dzień kota w szkole i przedszkolu
W klasie I B i w przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kota...
Ach te kociaki... mięciutkie, milutkie, puszyste...
Świetlicowi Artyści
Czwartki to dzień, gdy świetlica zamienia się w pracownię malarską. Korzystamy ze sztalug, płocien i farb akrylowych aby stworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki, które niebawem ozdobią naszą szkołę.
Uczednnice i uczniowie z młodszych klas to prawdziwi artyści!
Walentynki w naszej szkole
Nasi uczniowie obchodzili dziś Walentynki. W modzie dominował kolor czerwony a na twarzach wszystkich dzieci od rana malował się piękny uśmiech. Najbardziej ekscytującym momentem dla wszystkich było rozdawanie kartek walentynkowych. Na korytarzu dolnym pojawiła się walentynkowa ścianka zdjęciowa. Uczniowie bardzo chętnie pozowali dzisiaj do zdjęć. Klasa Ib przygotowała kartki walentykowe dla dzieci z hospicjum "Świetlikowo".
Warsztaty quillingu w świetlicy szkolnej
13 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty dla dzieci. Dla wielu było to pierwsze spotkanie z quillingiem, czyli techniką polegającą na zwijaniu cienkich paseczków papieru i przyklejaniu ich na kartce. Podczas zajęć powstały piękne kartki walentynkowe. Z pewnością będziemy korzystać z poznanej techniki w przyszłości.
Czas na sztukę - zajęcia plastyczne
Czas na sztukę to zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Martę Kwietniak.
Uczennice i uczniowie spotykają się raz w miesiącu i zagłębiają tajniki malarstwa akrylowego na płótnie.
Podczas zajęć korzystają z prawdziwych sztalug, które zdecydowanie ułatwiają pracę i sprawiają, że sala lekcyjna zmienia się na kilka godzin w prawdziwą pracownię malarską.
Przedszkole - Dzień Babci i Dziadka
W styczniu w naszym przedszkolu mieliśmy bardzo ważnych gości. Odwiedzili nas Babcie i Dziadkowie, na których czekały świąteczne występy oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Zdjęcia z uroczystości można oglądać w galerii Przedszkole - Dzień Babci i Dziadka.
29
Archiwum Aktualności