• Magiczna 7- budujemy relacje.

• We wtorek 30 maja odbyły się wyjątkowe zajęcia z Panią Pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tychach dla uczniów klasy III A. Były to zajęcia wzmacniające budowanie relacji wewnątrz klasy, tak aby jeszcze silniejsi mogli już niebawem rozpocząć naukę w drugim etapie edukacji - w klasie czwartej.Podczas zajęć uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością, odwagą oraz empatią wobec siebie nawzajem. Gratulujemy im tak pięknej postawy i życzymy dalszych sukcesów. Pani Weronice - pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej bardzo dziękujemy za wartościowe i ciekawe zajęcia.

• Szkolny konkurs językowy 'MAKE A MEME'

• W szkolnym konkursie językowym 'Make a Meme' wyróżnienienia otrzymali: Amelia Chrobok (kl. V), uczennica klasy V oraz uczeń klasy II. Tytuł laureata i nagrodę główną otrzymała Blanka Piecha z klasy IV.  Wszystkim uczniom gratulujemy wyobraźni i poczucia humoru.

• Konkursu Języka Angielskiego „FOX 2023”

• W marcu tego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX 2023” . Wszyscy uczestnicy z klas 4-8 otrzymali pamiątkowe dyplomy. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 5, Robert Badeja, zajął drugie miejsce w powiecie. Wysoki wynik ucznia zapewnia mu otrzymanie nagrody oraz Dyplomu. Gratulujemy!

• Ekowilczki dla natury

• Z radością informujemy, że nasze ósmoklasistki biorą udział w konkursie organizowanym przez Fundację BOŚ. Stworzyły od podstaw oraz wypromowały krótki film o tematyce ekologicznej.Na cele konkursu została utworzona pięcioosobowa grupa uczestników działająca pod opieką pani Asi Oniśk. Zespół nazwany został Ekowilczki, (aby dumnie reprezentować naszą ulubioną dzielnicę Tychów ;)), a w jego skład wchodzą uczennice klasy VIIIa: Kinga M. i Maja G. oraz uczennice z klasy VIIIb: Hania P., Milena K. i Natalia Ć.To ich pierwsze takie dzieło, a jego tworzenie przyniosło im wiele radości i nowych umiejętności.Będziemy wdzięczni za obejrzenie filmu, który znajduje się pod linkiem

i polubienie go, a także dalszą  promocję.Prosimy także o trzymanie kciuków za powodzenie Ekowilczków w konkursie!

• Uczeń uczy ucznia

• W ramach obchodów Światowego Dnia Języka Angielskiego odbyła się coroczna edycja akcji Uczeń Uczy Ucznia, w której uczniowie klas starszych uczą angielskiego w klasach młodszych.

Członkowie Koła Języka Angielskiego z klasy 5 i 6 uczyli języka angielskiego uczniów klasy 2 i 3. Starsi uczniowie przygotowali dla młodszych kolegów gry i zabawy . Samodzielnie przygotowali także ciekawe pomoce dydaktyczne . Obecność młodych nauczycieli zmotywowała młodszych uczniów do bardzo aktywnego uczestnictwa w lekcji.

• Zajęcia dodatkowe w klasie II z Lego Education Spike

• Uczniowie klasy II podczas zajęć dodatkowych zaznajamiają się z zestawami Lego Education Spike. Zestawy te przeznaczone są do nauki kodowania i programowania dla uczniów szkół podstawowych. To również idealne zestawy startowe do nauki robotyki, które dają nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania i konstruowania. Zostały zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

Uczniowie konstruują pojazdy, które następnie będą programować ucząc się robotyki, a zarazem świetnie się bawiąc. Zajęcia sprawiają im wiele radości.

• Zaproś Miłość

• Kampania Zaproś Miłość

Rusza kolejna odsłona kampanii Zaproś Miłość (zostań rodzicem zastępczym).Jest to kampania organizowana przy współudziale Działu Pieczy Zastępczej tyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Centrum Oświaty, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Wydział Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy.Celem kampanii jest uwrażliwienie Tyszan na potrzeby dzieci, które w danym momencie życia potrzebują pomocy i wsparcia. Ponadto ma ona przypomnieć o możliwości zapewnienia dzieciom opieki, w ramach pomocy jaką udzielają Rodziny Zastępcze.Jak mówi Iwona Rogalska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, obecnie brakuje rodzin zastępczych. W Tychach jest ich tak mało, że dzieci potrzebujące opieki trafiają do placówek w innych miastach.- Mamy nadzieję, że dzięki tego typu kampaniom znajdą się chętne osoby, które zgodzą się pełnić tę funkcję i na jakiś czas zaopiekują dzieckiem, które tego potrzebuje. Zdajemy sobie sprawę, że podjęcie takiej decyzji nie jest proste, dlatego naszym zadaniem jest cały czas informować i edukować naszych mieszkańców - dodaje Iwona Rogalska.Bycie rodzicem zastępczym nie jest równoznaczne z adopcją. To tymczasowa forma pieczy nad dzieckiem, którego rodzice nie mogą sprawować nad nim bezpośredniej opieki. Z chwilą, gdy rodzice biologiczni uporają się ze swoim problemami, dzieci te wracają do domów.Więcej informacji o rodzicielstwie zastępczym można znaleźć na stronie: bezpiecznarodzina.tychy.pl oraz w Dziale Pieczy Zastępczej ul. Andersa 6 a, tel: 32 326 43 92 email: dpz@mops.tychy.pl.

• Magiczna 7- budujemy relacje.

• Ekowilczki dla natury

• Uczeń uczy ucznia