• Szkoła pamięta

          • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Szkoła Pamięta. W tym roku przedstawiciele klas ósmych złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Tragedii Górnośląskiej. Uczniowie poznali historię mieszkańców Wilkowyj i Tychów, którzy w 1945 roku zostali wywiezieni do morderczej pracy na terenie Związku Sowieckiego. 

             

             

          • ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa

          • Edukacyjna Sieć Antysmogowa to akcja zorganizowana przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z OSE – Ogólnopolską Siecią Edukacyjną, w którym bierze udział nasza szkoła. W ramach projektu na budynku szkoły przy głównym wejściu został zainstalowany zestaw pomiarowy do badania jakości powietrza.

            W ramach projektu nauczyciele otrzymają materiały szkoleniowe i filmy. Biorą również udział w szkoleniach i webinarach, dzięki którym pogłębiąją swoją wiedzę na temat zanieczyszczenia powietrza i poznają zadania, które czekają na nich w czasie realizacji projektu. W klasach poprowadzone zostaną ciekawe warsztaty i zajęcia z zakresu tematyki czystego powietrza.

            O programie:

            Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) to projekt edukacyjno-informacyjny realizowany przez NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS).

            To, w jakim środowisku będziemy żyć, zależy od nas samych. Chcemy mieć na to realny wpływ, podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje. Dlatego pracujemy nad poprawą stanu powietrza, nad tym, by nasze otoczenie było przyjazne dla nas i dla naszych dzieci. Na wspieraniu tych właściwych postaw, i to zarówno u najmłodszych, jak i dorosłych, koncentruje się Edukacyjna Sieć Antysmogowa, wykorzystując do tego dostępne w szkołach bezpieczne technologie” – mówi Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

            Dane zbierane przez czujniki będą na bieżąco przesyłane do centralnego serwera i uśredniane w 5-minutowych okresach pomiarowych. W pobliżu placówki aktualny odczyt będzie widoczny dla społeczności szkolnej i mieszkańców miejscowości dzięki zainstalowanej na budynku tablicy informacyjnej – wyświetlać się na niej będzie aktualna wartość stężenia pyłu PM2,5 na zewnątrz szkoły. Dane będą także prezentowane na stronie esa.nask.pl.

            „Edukacyjna Sieć Antysmogowa to projekt unikalny na skalę europejską, który łączy dwa ważne obszary: edukację ekologiczną i edukację cyfrową. Uczniowie z 1,2 tys. szkół będą korzystać z pomiarów jakości powietrza, dzięki zainstalowanym na budynkach placówek czujnikom. Będą również uczestniczyć w zajęciach o smogu z wykorzystaniem cyfrowych materiałów, które będą udostępnione szkołom za pośrednictwem platformy e-learningowej eduESA” – dodaje Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

          • Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości

          • Aby w pełni wykorzystać zakupiony sprzęt w ramach projektu "Laboratoria przyszłości" i wspólnie podnosić kompetencje uczniów i nauczycieli zgłosiliśmy szkołę do projektu "Mobilne laboratoria przyszłości". W ramach projektu w szkole odbyły się już 2 tury warsztatów dla klas:

            DRUK 3D - wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Uczniowie zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Poznali również szerokie zastosowania druków 3D od prostych zabawek po drukowanie protez czy budynków.

            JAK WIDZI KOMPUTER? - sztuczna inteligencja - wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. 

          • Pedagog poleca

          • Jak wspierać nieśmiałe dziecko? Czym jest nieśmiałość? Skąd ona się bierze i jakie jest jej podłoże? Na te pytania odpowie psycholog Katarzyna Czekierda-Pieciuk, która na co dzień pracuje z nastolatkami.Webinar będzie okazją do zastanowienia się nad emocjami, które towarzyszą osobom posiadającym trudności z wyrażeniem opinii na tle grupy.Termin: środa 26.10.2022 r. o godz. 18:00Aby wziąć udział należy się zapisać korzystając z linku:https://liblink.pl/K1offiHqz7

          • Pedagog zaprasza

          • Pedagog zaprasza Rodziców na środowy webinar o godz. 18:00, organizowany przez Uniwersytet Dzieci: Jak nauczyć dziecko mierzenia się z porażką?Podczas webinaru dowiesz się:- dlaczego błędy i porażki są niezbędne w procesie uczenia się,- jak rozmawiać z dzieckiem o jego błędach w różnych sytuacjach życiowych,- jak wspierać je w radzeniu sobie z trudnymi emocjami związanymi z porażką.Prowadząca: mgr Anna Pactwa (psycholog, nauczyciel, trener).Link do zapisu (12.10.2022 r. godz. 18:00):https://liblink.pl/iYzGSHhull

          • Przedszkole - Dwujęzyczne Dzieci

          • W bieżącym roku szkolnym wszystkie trzy grupy przedszkolne zostały objęte Ogólnopolskim Programem Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci". Grupie "Krasnale" pomagają w angielskim wesołe żuczki Baby Beetles, natomiast dwie starsze grupy "Poziomki" i "Jagódki" uczą się wraz z Tomem i Kerry.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: Przedszkole - Dwujęzyczne Dzieci.

          • Wycieczka. Klimczok. Szyndzielnia.

          • Dnia 28 września klasy 5,6 i 7 wybrały się na wycieczkę do Bystrej. Celem wyjazdu było poznanie walorów przygodniczych, historycznych i kulturowych Beakidu Śląskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz Panią przewodnik udali się na spacer po górach. Dotarliśmy do schroniska na Magurce, dalej podążaliśmy szlakiem który zaprowadził nas na szczyt Szyndzielni. Dobre humory dopisywały wszystkim podczas wycieczki, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy wieczorem pod szkołę. Na długo zapamiętamy ten wyjazd

            • Szkoła pamięta

              Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Szkoła Pamięta. W tym roku przedstawiciele klas ósmych złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Tragedii Górnośląskiej. Uczniowie poznali historię mieszkańców Wilkowyj i Tychów, którzy w 1945 roku zostali wywiezieni do morderczej pracy na terenie Związku Sowieckiego.

            • Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości

              Aby w pełni wykorzystać zakupiony sprzęt w ramach projektu "Laboratoria przyszłości" i wspólnie podnosić kompetencje uczniów i nauczycieli zgłosiliśmy szkołę do projektu "Mobilne laboratoria przyszłości". W ramach projektu w szkole odbyły się już 2 tury warsztatów dla klas:

              DRUK 3D - wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Uczniowie zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Poznali również szerokie zastosowania druków 3D od prostych zabawek po drukowanie protez czy budynków.

            • Pedagog poleca

              Jak wspierać nieśmiałe dziecko? Czym jest nieśmiałość? Skąd ona się bierze i jakie jest jej podłoże? Na te pytania odpowie psycholog Katarzyna Czekierda-Pieciuk, która na co dzień pracuje z nastolatkami.Webinar będzie okazją do zastanowienia się nad emocjami, które towarzyszą osobom posiadającym trudności z wyrażeniem opinii na tle grupy.Termin: środa 26.10.2022 r. o godz. 18:00Aby wziąć udział należy się zapisać korzystając z linku:https://liblink.pl/K1offiHqz7

            • Pedagog zaprasza

              Pedagog zaprasza Rodziców na środowy webinar o godz. 18:00, organizowany przez Uniwersytet Dzieci: Jak nauczyć dziecko mierzenia się z porażką?Podczas webinaru dowiesz się:- dlaczego błędy i porażki są niezbędne w procesie uczenia się,- jak rozmawiać z dzieckiem o jego błędach w różnych sytuacjach życiowych,- jak wspierać je w radzeniu sobie z trudnymi emocjami związanymi z porażką.Prowadząca: mgr Anna Pactwa (psycholog, nauczyciel, trener).Link do zapisu (12.10.2022 r. godz. 18:00):https://liblink.pl/iYzGSHhull

            • Wycieczka. Klimczok. Szyndzielnia.

              Dnia 28 września klasy 5,6 i 7 wybrały się na wycieczkę do Bystrej. Celem wyjazdu było poznanie walorów przygodniczych, historycznych i kulturowych Beakidu Śląskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz Panią przewodnik udali się na spacer po górach. Dotarliśmy do schroniska na Magurce, dalej podążaliśmy szlakiem który zaprowadził nas na szczyt Szyndzielni. Dobre humory dopisywały wszystkim podczas wycieczki, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy wieczorem pod szkołę. Na długo zapamiętamy ten wyjazd

        • Kontakty

          • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Tychach
          • 32 227 22 40 Prosimy o kontakt pod numer: 887 456 252
          • ul. Leśna 66 43-100 Tychy Dzielnica: Wilkowyje Poland
      • Galeria zdjęć

          brak danych