• Koncert Noworoczny 2019

          • 9 stycznia 2019 r. odbył się w naszej szkole Koncert Noworoczny. Na koncert przybyli w licznym gronie Rodzice i członkowie rodzin naszych uczniów, jak i zaproszeni goście m.in. przedstawiciel MCO w Tychach- mgr Barbara Sobczak. Uczniowie przedstawili tradycyjne Jasełka wyreżyserowane przez mgr Barbarę Więckowską oraz odśpiewali kolędy i  pastorałki. Najbardziej utalentowani uczniowie szkoły zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne grając na keyboardzie. Koncert upłynąl w wesołej i przyjemnej amosferze także dzięki żwawej konferansjerce, którą poprowadził nauczyciel muzyki i plastyki- mgr Sławomir Mucha.

          • PACZUSZKA DLA CHOREGO MALUSZKA

          • W listopadzie nasza szkoła brała udział w akcji "PACZUSZKA DLA CHOREGO MALUSZKA".
            Zebrane produkty zostały przekazane do hospicjum. W imieniu organizatorów przekazujemy podziękowania dla wszystkich darczyńców. 

          • Sukces naszej szkoły

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sukces naszej szkoły.

            III miejsce Konrada Goj z klasy drugiej w Rejonowym Konkursie Recytatorskim Pisarzy Śląskich SZELEST MINIONEGO CZASU zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. G. Morcinka w Lędzinach.Konrad recytował  fragment baśni Zofii Kossak pt. Kłopoty Kacperka góreckiego skrzataGratulujemy Konradowi oraz pani Renacie Blach, która przygotowała go do konkursu.

          • Konkurs "Lubię czytać"

          • 18 grudnia uczennice klasy VI, Andżelika Mideja i Zofia Zdziebko, wzięły udział w VII Rejonowym Konkursie Lubię Czytać. Dziewczyny były nie do pokonania i pewnie zajęły pierwsze miejsce! Tym samym po raz kolejny udowodniły, że doskonale czytają ze zrozumieniem, mają bardzo dobrą pamięć i nie mają sobie równych. Gratulujemy uczennicom oraz pani Aleksandrze Przyborowskiej, która przygotowała je do konkursu.

          • Warsztaty ekologiczne w Katowicach

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty ekologiczne w Katowicach.

            W związku z rozpoczętym w niedzielę, 2 grudnia, w Katowicach SZCZYTEM  KLIMATYCZNYM (COP 24), reprezentanci klas2,3 i 4  uczestniczyli w dniu 3 grudnia w WARSZTATACH EKOLOGICZNYCH poświęconych zagrożeniom środowiska i priorytetom działań we współczesnym świecie. Prowadzący w pierwszej części pokazał dzieciom, co to jest smog, co powoduje jego powstawanie, jaki wpływ ma na nasze samopoczucie i jakie konsekwencje jego obecność w powietrzu niesie dla naszego zdrowia. W konsekwencji świadomości zagrożenia powinniśmy śledzić jakość powietrza i w czasie silnego zapylenia nosić specjalne maseczki ochronne.                                                                     Druga część warsztatów była poświęcona działaniom, jakie powinien podejmować każdy z nas dla poprawy jakości powietrza na ziemi i zatrzymania „efektu cieplarnianego”. Mowa tu przede wszystkim o wyeliminowaniu źródeł ciepła na paliwa wytwarzające tzw. niską  emisję czyli np. kotły węglowe. Powinno się je zastąpić np. kotłami gazowymi, które nie emitują  pyłów zawieszonych do atmosfery.                                                                                                                                                                               Sporą część czasu prowadzący poświęcił również omawiając i robiąc różne doświadczenia odnawialnym źródłom energii (OZE). Chodzi tu przede wszystkim o produkcję prądu, od którego nasze życie jest dziś bardzo uzależnione.                                                                                                                       Aby zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych powodujących ocieplenie klimatu powinniśmy w jak największym stopniu wykorzystać naturalne zasoby czyli wodę, energię  słoneczną i powietrze (wiatr).                                                                                                                                                                          Produkcję prądu można zrealizować przez elektrownie wodne, wiatrowe oraz panele                        fotowoltaiczne -wszystkie te metody zostały pokazane dzieciom w doświadczeniach.                       Ostatnią kwestią omówioną na warsztatach była konieczność oszczędzania wody, której zapasy na ziemi mogą w niedługim czasie się skończyć.                                                                                                             Każdy uczestnik za aktywny udział w warsztatach otrzymał dyplom, kwiatek doniczkowy –paprotkę oraz worek do noszenia na plecach.

          • Warsztaty artystyczne

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty artystyczne.

            Dnia 5 grudnia odbyły się w klasie drugiej WARSZTATY ARTYSTYCZNE, podczas których uczniowie wraz z rodzeństwem, rodzicami oraz babcią wykonywali ozdoby na szkolny kiermasz świąteczny

          • Andrzejki w klasie drugiej

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki w klasie drugiej.

            Podczas IMPREZY ANDRZEJKOWEJ w klasie drugiej, z lanego wosku powstał autobus/hipopotam, później ryba i konik morski...więc uczniowie na pewno pojadą do zoo:)albo do oceanarium w Gdyni.Śmiechu i radości było mnóstwo, zwłaszcza przy wróżeniu ze szpilek( jedni pójdą na lody, innych bardzo wcześnie obudzi piejący kogut, jeszcze inni dostaną deskorolkę, a wszyscy będą się tulić:)Pod koniec imprezy wyłoniono parę, która jako pierwsza zmieni swój stan cywilny:))Wszyscy uczniowie opuścili salę w doskonałych humorach:)

          • I miejsce ucznia naszej szkoły w konkursie recytatorskim

          • Uczeń klasy VIII, Filip Leśniewski, swoją wspaniałą recytacją zachwycił jury międzyszkolnego konkursu recytatorskiego W moim sercu Polska i zajął I miejsce! Filipowi serdecznie gratulujemy i życzymy jemu oraz pani Aleksandrze Przyborowskiej kolejnych sukcesów.

          • Wycieczka do Parku Wodnego

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Parku Wodnego.

            Wodna Akademia w Tychach gościła 19 listopada  klasę drugą, która w ramach nagrody (za zajęcie 1 miejsca w  kategorii klas młodszych w ubiegłorocznym SZKOLNYM KONKURSIE UKWIECANIA SZKOŁY) uczestniczyła w ciekawych zajęciach, wykonywała doświadczenia i eksperymenty pod okiem instruktora..

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Pluszowego Misia.

            W piątek, 23.11. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Każdy uczeń mógł zaprezentować swojego ulubionego pluszaka. Spośród nich , samorząd uczniowski wybierze miss i mistera misiaków.

             

          • Dzień Życzliwości

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień życzliwości.

            Dnia 16 XI odbył się w szkole uroczysty apel z okazji Dnia Życzliwości, a jednocześnie podsumowujący kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Organizatorami apelu były klasa II z p. Renatą Blach oraz świetlica z p. Aleksandrą Cichocką. Podczas apelu uczniowie klasy II zaprezentowali zabawy muzyczno-rytmiczne i taneczne. W kolejnej części apelu uczeń klasy IV B opowiedział wszystkim Bajkę o uśmiechu. Na zakończenie uczniowie klasy II wraz z reprezentantami wszystkich klas szkoły wykonali dwa tańce integracyjne. Podsumowaniem szkolnego apelu było ogłoszenie wyników wyborów Szkolnego Króla lub Królowej Życzliwości w klasach I-VIII. Wybrano także Szkolną Królową Życzliwości, którą została Pani Adriana Wawrzoła. Na koniec wykonano wszystkim pamiątkowe zdjęcia.

          • Szkolne obchody Dnia Niepodległości i 'Rekord dla Niepodległej'.

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolne obchody Dnia Niepodległości.

            9 listopada odbyła się gra szkolna zorganizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas starszych rywalizowali ze sobą w przeróżnych konkurencjach, takich jak: bieg po niepodległość, śpiew pieśni patriotycznej, wyszukiwanie haseł niepodległościowych w różnego rodzaju słownikach, wykonanie kotylionów oraz quiz historyczny i znajomość polskich literatów. Emocji było mnóstwo! Niektóre konkurencje odbywały się na czas, w innych liczyła się precyzja i dbałość o estetykę. Uczniowie bardzo zaangażowali się w rozgrywki i z przejęciem oczekiwali na wyniki, które odczytano tuż przed uroczystym odśpiewaniem hymnu o godzinie 11:11. Koordynatorkami przedsięwzięcia były panie Aleksandra Przyborowska i Joanna Przybylska, zaangażowani byli niemal wszyscy nauczyciele, którzy przygotowali zadania w poszczególnych pracowniach (a następnie je oceniali), byli odpowiedzialni za wykonanie dekoracji, materiałów do zadań, opiekowali się także uczniami podczas rozgrywek. Zwyciężyła klasa 8, której serdecznie gratulujemy dużej wiedzy historycznej, sprawności fizycznej oraz zdolności wokalnych. Tego dnia nie było jednak przegranych! Każdy z uczniów wykazał się zaangażowaniem oraz wiedzą a także dowiedział się wiele o historii naszej Ojczyzny i mógł poczuć dumę z tego, że jest Polakiem.

          • Klasa IIa w Sztolni Królowa Luiza

            24 kwietnia uczniowie klasy drugiej odwiedzili Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu. Wycieczkę zaczęli od odwiedzenia PARKU 12C - Park 4 żywiołów. To plenerowa wystawa, która nawiązuje do zagadnień związanych z 4 żywiołami i energia alternatywną. Dzieci zwiedzały takie atrakcje, jak: maszt meteorologiczny, wielki labirynt nawiązujący układem ścianek do budowy chemicznej węgla, rów poszukiwawczy z repliką płytkiego szybu, stanowisko do komunikacji z użyciem alfabetu Morsea, świat wodny ze śluzami, turbinami i tamami. Następnie odbył się główny punkt wycieczki, czyli zejście do podziemi kopalni. Uczniowie wcielili się w rolę górnika i na własnej skórze odczuli trudy pracy pod ziemią. Otrzymali prawdziwy strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. Poznali realia pracy w kopalni, wykonali różne zadania tj.: urabianie węgla kilofem, cięcie drewna, a także wzięli udział w improwizow

          • Akademia z okazji świąt majowych

            29.04.2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy a uczniowie klas V i VI wytłumaczyli kolegom i koleżankom, dlaczego świętujemy rocznicę tego wydarzenia. Objaśnili również pojęcia, które każdy z nas powinien w sobie pielęgnować: wolność, naród i ojczyzna.Podczas akademii nawiązaliśmy także do 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasze wspaniałe przedszkolaki odśpiewały dla nas Odę do radości, czyli hymn Unii Europejskiej.

          • Asy z trzeciej klasy

            24 kwietnia w międzyszkolnym konkursie "Asy z trzeciej klasy" reprezentowali naszą szkołę przedstawiciele klasy trzeciej: Aniela Toman oraz Filip Szymański. Rywalizowali dzielnie ostatecznie zdobywając IV miejsce.

            Gratulujemy

          • Konkurs "Pierwsza pomoc"

            16 kwietnia czworo ósmoklasistów wzięło udział w konkursie organizowanym w Zespole Szkół nr 5 w Tychach. W zawodach trzeba było wykazać się wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy. Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że uczennica naszej szkoły - Kaja Mizera zdobyła w konkursie II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy!

          • Dzień Ziemi

            22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Dlatego też z tej okazji młodsze klasy rozwiązywały łamigłówki ekologiczne, a klasy starsze sprzątały wilkowyjski las.

            Klasa 3a wspólnie z Panią Anną Szymańską świętowała Dzień Ziemi poprzez rozwijanie z uczniami umiejętności współpracy oraz kreatywnego myślenia. Wszyscy świetnie się bawili.

          • Akcja "Żonkile"

            19 kwietnia upamiętnialiśmy kolejną rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w akcji "Żonkile". Uczniowie dumnie nosili przypięte na piersi żonkile - symbol powstania w Getcie Warszawskim. W tym dniu lekcje historii były poświęcone wydarzeniom z 1943 roku. Koordynatorem akcji była Pani Barbara Gąsiorek.

          • Dobre wychowanie - apel

            "Proszę", "Dziękuję", "Przepraszam", a także "Dzień dobry" oraz "Do widzenia" - te małe słowa o wielkim znaczeniu przypomnieli uczniowie klasy I A recytując wiersze o dobrym wychowaniu i kulturalnym zachowaniu się. Brawa dla naszych pierwszoklasistów, którzy występowali przed uczniami całej szkoły na szkolnym apelu. Przypomnieli zasady kulturalnego zachowania jak i wiele innych ważnych kwestii takich jak: wzajemna pomoc koleżeńska, pomoc słabszym oraz starszym osobom, szacunek dla innych wokół nas.

          • Let's read in English

            Księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o paręnaście nowych książeczek w języku angielskim . Są to uproszczone wersje lubianych bajek i adaptacje znanych lektur.

            Zachęcamy do czytania! Czytanie książki w języku obcym jest najlepszym sposobem na poznanie bogatego słownictwa oraz konstrukcji gramatycznych w kontekście. Czytanie sprzyja zapamiętywaniu słów i wyrażeń. Ciekawe historie i piękne ilustracje przyciągają uwagę i motywują do lektury. Zapraszamy do biblioteki!

          • Nasze osiągnięcia

            Z dumą informujemy, iż dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w międzyszkolnym konkursie plastyczno-językowym. Maja Urbanek i Maja Janowska z klasy 3a otrzymały wyróżnienie w konkursie
            pt. „Mój słowniczek” edycja 2024. Serdecznie gratulujemy!

          • 'HAPPY EASTER' rozstrzygnięcie konkursu.

            Z radością informujemy, że laureatami w szkolnym konkursie na anglojęzyczną kartkę świąteczną HAPPY EASTER zostali: Antonina Głuszek (1a), Błażej Ścieszka (1b), Iga Kowalska (2a), Patrycja Skrzypczyk (3a), Patryk Matusik (3a). Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Cielniaszek (1a), Maja Derkacz (2a), A. T. 'Wilczek' (3a), Amelia Krzyżowska (4a) oraz Wojciech Wittek (4a). Gratulacje!!!

          • Muzyka w Aukso cz. II

            11 kwietnia uczniowie klas I–VIII wybrali się po raz kolejny do Mediateki na drugą część koncertu edukacyjnego pt. „Muzyka jest w brzuchu i w zepsutym komputerze”. Podczas koncertu dowiedzieliśmy się, że ciało to instrument, na którym można grać nie gorzej niż na skrzypcach czy pianinie. Wysłuchaliśmy utworu muzyka i poety Henriego Chopina, który zachwycał się odgłosami wydawanymi przez ciało człowieka, jak również kompozytora Kima Cascone'a, dla którego najważniejszym narzędziem pracy jest komputer. Uczniowie aktywnie włączyli się w muzykowanie razem z muzykami AUKSO.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Tychach
      • 32 227 22 40 Prosimy o kontakt pod numer: 887 456 252
      • ul. Leśna 66 43-100 Tychy Dzielnica: Wilkowyje Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych